معاون ذوب آهن اصفهان:

وزارت راه ریل سازان خارجی را ترجیح می دهد

وزارت راه ریل سازان خارجی را ترجیح می دهد كاروخدمت: با وجود آن كه پیش از این قرار بود شركت ذوب آهن اصفهان و وزارت راه و شهرسازی برای توسعه شبكه ریلی با یكدیگر وارد همكاری شوند، معاون بازاریابی و فروش شركت ذوب آهن اصفهان می گوید ˮوزارت راه و شهرسازی ترجیح می دهد ریل را از سازندگان خارجی بخردˮ.


احسان دشتیانه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه وزارت راه و شهرسازی مشكل تامین نقدینگی دارد، اظهار نمود: كشورهای خارجی به صادركنندگان ریل فاینانس می دهند و متاسفانه وزارت راه هم عموما تمایل دارد به جای اینكه سراغ تامین كنندگان داخلی بیاید، از این فاینانس ها برای تامین نیاز خود استفاده نماید.
وی اضافه كرد: در حوزه محصولات آهنی و فولادی نمی توان معاملات را با استفاده از ابزارهای مالی انجام داد و فقط باید پرداخت به صورت نقدی باشد، چراكه هم صنایع فولادی و هم معادنی كه مواد اولیه از آنها خریداری می شود، حجم زیادی از درآمد خویش را صرف پرداخت حقوق نیروی انسانی و كارگران خود می كنند و بنابراین نمی توانند محصولات خویش را در ازای ابزاری مانند اوراق مشاركت به فروش برسانند.
معاون بازاریابی و فروش شركت ذوب آهن اصفهان با اشاره به تنها قرارداد فروش ریل موجود به وزارت راه و شهرسازی اظهار نمود: هم اكنون فقط یك قرارداد تامین ریل با وزارت راه وجود دارد كه حجم آن ۴۰ هزار تن است و در آینده نزدیك تحویل خواهد شد.
وی تولید ریل را فرایندی زمان بر توصیف كرد و اظهار داشت: امنیت و كیفیت در تولید ریل اهمیت بسیار زیادی دارد و برای تولید این محصول استانداردهای سختگیرانه زیادی وجود دارد كه البته كاملا به جا و منطقی است و همین مبحث سرعت تحویل ریل را می كاهد.

صادرات ذوب آهن، مرز یك میلیون تن را رد می كند
دشتیانه با اشاره به صادرات شركت ذوب آهن اصفهان تا آخر سال جاری بیان كرد: هدف گذاری ذوب آهن اصفهان برای صادرات تا آخر امسال یك میلیون تن بوده كه باید بگویم تا همین لحظه رقم صادرات این شركت به ۹۵۰ هزار تن رسیده است و اساساً تا آخر امسال از رقم یك میلیون تن صادرات عبور خواهد نمود.
وی در همین رابطه خاطرنشان كرد: تنها چیزی كه می تواند اقتصاد ایران را نجات دهد صادرات است، چراكه تمركز و تاكید بر صادرات نه تنها كیفیت و استانداردهای محصولات داخلی را به سطح جهانی می رساند بلكه بنگاه های ما را هم بین المللی كرده و توان تجارت كشور را بالا می برد.
معاون بازاریابی و فروش شركت ذوب آهن اصفهان با اشاره به اعلام سوددهی ذوب آهن در ایام اخیر اظهار داشت: در حوزه بازار داخلی نخستین كاری كه انجام شد مدیریت محصولات و بازار بوده كه اجازه ندادیم بازار محصولات دچار التهاب شود. همینطور اجازه ورود سرمایه های سرگردان هم به این بازار داده نشده و تمام تلاش بر این بود كه محصولات به دست مصرف كننده برسد.1396/10/30
15:14:13
5.0 / 5
2429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید