آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی ویژه محرومان از تیرماه

آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی ویژه محرومان از تیرماه کاروخدمت: رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور از شناسایی ۲۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن نیازمند اطلاع داد و اظهار داشت: کار ساخت مسکن برای این خانواده ها با همکاری نهادها از تیرماه شروع می شود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، سعید زارع زاده با حضور در جلسه کارگروه مسکن محرومان خراسان شمالی اظهار داشت: پس از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص کمک به نیازمندان، دستگاههای انقلابی کشور در چارچوب طرح ایران همدل بیشتر از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به محرومان کمک کردند.
وی یکی از اقدامات کمیته امداد در بحث توانمندسازی خانواده های تحت حمایت را ساخت مسکن عنوان نمود و افزود: با نیازسنجی انجام شده ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور فاقد مسکن شناسایی شده اند.
رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور افزود: به منظور رفع نیاز این خانواده ها تفاهمنامه چندجانبه بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، آستان قدس، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سپاه منعقد شده و مقرر است برای این ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور خانه ساخته شود.
زارع زاده اظهار نمود: کار کارشناسی این تفاهمنامه شروع شده و با تشکیل پرونده های مددجویان از تیرماه سالجاری ساخت این خانه ها آغاز می شود.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی به برنامه های این نهاد برای تسریع در ساخت واحدهای مسکونی محرومان اشاره نمود و افزود: کمک به آسان سازی ضمانت های بانکی و مشارکت دستگاههای خدمات رسان همچون شرکت آب، برق و گاز در جهت عرضه خدمات مکمل برای تسریع در ساخت مسکن محرومان مورد نیاز است.
او همینطور از افزایش سقف وام های مسکن محرومان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اطلاع داد و اضافه کرد: این وام ها به صورت قرض الحسنه با بازپرداخت ۲۰ ساله به نیازمندان پرداخت می شود.1400/03/15
15:37:21
5.0 / 5
206
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید