مدیر كل كمیته امداد استان مركزی خبر داد؛

سامانه مزیت سنجی شغلی امداد راهنمایی برای كارآفرینان استان مركزی

سامانه مزیت سنجی شغلی امداد راهنمایی برای كارآفرینان استان مركزی به گزارش کاروخدمت مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی اظهار داشت: کارآفرینان و فعالان کسب و کار می توانند مزیت های شغلی شهرستان های مختلف را از راه سامانه مزیت سنجی شغلی کمیته امداد استخراج کنند.مجید مؤمنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: امروزه که کار و فعالیت شکل تازه ای به خود گرفته است و به سمت خودکارفرمایی و خوداشتغالی در حرکت است کارآفرینی و کارآفرینان نقش کلیدی در روند توسعه و پیشرفت اقتصادی جوامع مختلف ایفا می کنند.
وی افزود: تجارب کشورهایی مانند ژاپن، کره جنوبی، مالزی و هند آکنده از فعالیتهای چشم گیر کارآفرینانی بوده است که امروز به توسعه یافتگی کشور خود می بالند. باید توجه داشت که کارآفرینان تنها به ایجاد فرصتهای شغلی جدید نمی پردازند بلکه با ساختار، تفکر، تحرک و فرهنگ لازم دست به تخریب خلاق می زنند تا از دل ویرانه های کهن بنای رفیع آبادانی و پیشرفت را برافرازند.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خاطرنشان کرد: به همین جهت کمیته امداد سامانه ای را تحت عنوان «سامانه مزیت سنجی شغلی کمیته امداد» برای راهنمایی خوب برای کارآفرینی و رسیدن به توانمندسازی راه اندازی کرده است که بتواند در این سامانه خدمات ارزشمند ای را به کارآفرینان عرضه نماید.
مؤمنی در ادامه اظهار داشت: کارآفرینان و فعالان کسب و کار می توانند مزیت های شغلی شهرستان ها را از راه سامانه مزیت سنجی شغلی کمیته امداد به آدرس الکترونیکی www.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند.
وی ضمن اشاره به این که در این سامانه مزیت سنجی و اولویت بندی کسب وکارهای موجود در هر شهرستان بر اساس یک روش تحقیق انجام شده است، اظهار داشت: در این روش تحقیق، یک شناسنامه برای هر شهرستان و یک شناسنامه برای هر کسب و کار تدوین و به مشاغل قابل توسعه و مشاغلی که هنوز در شهرستان راه اندازی نشده و پتانسیل ایجاد آنها در شهرستان وجود دارد، اشاره شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی اظهار داشت: طرح ملی مزیت سنجی شغلی شهرستان های ایران بعنوان پژوهشی با هدف شناسایی ظرفیت ها و مزیت های شغلی کل شهرستان های کشور (۴۲۹ شهرستان در ۳۱ استان) با استفاده از جدید ترین روش های علمی و هزاران ساعت کار کارشناسی، محاسباتی و مصاحبه خبرگانی، لیست ۵۰ شغل دارای مزیت در هر شهرستان را بر مبنای بوم منطقه، مشخصات آب و هوایی، توان و ظرفیت سرزمین و خصوصیت های اقتصادی، اجتماعی و موقعیت جغرافیایی رتبه بندی کرده تا بتواند نقشه راه مناسبی برای شروع یا توسعه کسب وکارهای مناسب برای علاقه مندان و کارآفرینان این شهرستان ها باشد.


منبع:

1400/03/25
22:39:54
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید