جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۷۷ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۴۷۱ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۰۶ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۶۱ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۱۶۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۴.۳ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۱۵ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۲۹.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۴۹۱ هزار و هند با بیشتر از ۳۷۹ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۰ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۸۹ هزار نفر اعلام شده است.
همینطور انگلیس در میان کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار ۱۲۷ هزار و ۹۱۷ قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است.
بعد از آن هم تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا و روسیه از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و همینطور کشورهای فرانسه بیشتر از ۱۱۰ هزار و کلمبیا هم بیشتر از ۹۶ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعلاوه آلمان با بیشتر از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۸۶ هزار، ایران با بیشتر از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۰ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۸ هزار، اندونزی با بیشتر از ۵۳ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۱ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۴۸ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۶۱۵ هزار و ۷۱۷ قربانی
۲. هند: ۲۹ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۱۰۵ مبتلا، ۳۷۹ هزار و ۶۰۱ قربانی
۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۵۳ مبتلا، ۴۹۱ هزار و ۱۶۴ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۴۴ هزار و ۵۸۹ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۵۳۰ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۴۲ هزار و ۲۸ مبتلا، ۴۸ هزار و ۸۷۹ قربانی
۶. روسیه: پنج میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۹۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۸۰ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۵۸۱ هزار و ۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۱۷ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۴۷ هزار و ۳۲ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۰۱ قربانی
۹.آرژانتین: چهار میلیون و ۱۷۲ هزار و ۷۴۲ مبتلا، ۸۶ هزار و ۶۱۵ قربانی
۱۰. کلمبیا: سه میلیون و ۸۰۲ هزار و ۵۲ مبتلا، ۹۶ هزار و ۹۶۵ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، رومانی و بلژیک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/03/26
10:26:39
5.0 / 5
180
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید