زنان بیشترین متقاضیان ۴ گروه آزمایشی كنكور سال جاری

زنان بیشترین متقاضیان ۴ گروه آزمایشی كنكور سال جاری به گزارش کاروخدمت سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه زنان در ۴ گروه آزمایشی بیشترین متقاضیان کنکور هستند، اظهار داشت: مردان فقط در گروه آزمایشی ریاضی و فنی از زنان پیشی گرفتند.


فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در آزمون سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کرده اند و با احتساب داوطلبان دو رشته ای، به صورت کلی یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه برای داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر، علوم تجربی و زبان های خارجی صادر گردیده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۴۲ هزار و ۶۲ کارت ورود به جلسه صادر شد که ۵۰ هزار و ۵۵۷ کارت برای زنان و مابقی کارت ها برای داوطلبان مرد صادر گردیده است و این آزمون پنجشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار می شود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ کارت ورود به جلسه صادر گردیده است که از این تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۵ کارت برای زنان و مابقی به مردان اختصاص می یابد و آزمون هم در بامداد روز پنجشنبه ۱۰ تیر برگزار می گردد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تعداد کارت ورود به جلسه برای گروه آزمایشی هنر هم اظهار داشت: برای این گروه هم ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت صادر گردیده است که ۸۷ هزار و ۳۲۶ کارت برای زنان و ۳۷ هزار و ۷۹۵ کارت برای مردان است و این آزمون بامداد امروز چهارشنبه ۹ تیر برگزار می شود.
زرین با تکیه بر این که بیشترین داوطلبان کنکور در گروه آزمایشی تجربی قرار دارند اظهار داشت: در این گروه هم ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت صادر شده که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب هم مرد هستند و این آزمون بامداد روز جمعه ۱۱ تیر در حوزه های امتحانی برگزار می گردد.
به گفته وی، تعداد کارت های ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان های خارجی هم ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت است که زنان با دریافت ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی هستند که این آزمون بامداد روز شنبه بعنوان آخرین آزمون کنکور ۱۴۰۰ خواهد شد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در انتها تصریح کرد: آزمون سراسری ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و ۳۵۲۲ حوزه امتحانی با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می گردد.
منبع:

1400/04/09
10:13:22
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید