با موافقت نمایندگان:

مجلس به شریعتمداری كارت زرد داد

مجلس به شریعتمداری كارت زرد داد کاروخدمت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به سبب عدم اجرای دقیق قانون بیمه قالیبافان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارت زرد دادند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز از شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد عدم اجرای بیمه قالیبافان در دستور کار صحن علنی قرار گرفت.
شریعتمداری اعلام نمود که به سبب مضیقه بودجه امکان اجرای این حکم قانونی وجود ندارد. محمد حسین فرهنگی بعنوان طراح این پرسش اظهار داشت: مکاتبات و پیگیری ها درباب قطع بیمه قالیبافان و بافندگان فرش، توسط سازمان تامین اجتماعی به نتیجه ای نرسیده است. این افراد با یک یا چند روز تاخیر در بیمه پردازی با قطع بیمه خود مواجه می شوند. در سایر کشورها در این قبیل موارد مبادرت به قطع بیمه نمی کنند و نهایتاً جریمه های مالی محدودی وضع می شود. وی افزود: چرا وزیر محترم به استناد اختیاراتی که در ماده ۱۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری و اصلاحیه آن دارند، در این امر ورود نداشته و حقوق قانونی بافندگان فرش و قالی تضییع می شود؟ چرا برای باز گشت محروم شدگان از بیمه اقدام نمی گردد؟ اقدامی که از طرف وزیر محترم در سال های اخیر درباب ممانعت از قطع بیمه قالیبافان به عمل آمده بود، مدت کوتاهی اجراء شد و قبل و پس از آنرا شامل نگردید. هم اکنون هم اجرا نمی گردد.
فرهنگی خطاب به شریعتمداری اظهار داشت: چطور اجازه دارید حقوق های نجومی به افراد زیرمجموعه همین صندوق های بیمه قالیبافان پرداخت کنید اما نمی توانید حق بیمه قالیبافان را بپردازید.
وی افزود: شما هر آنچه را که می خواهید انجام می دهید و هر آنچه را نمی خواهید انجام نمی دهید و می گویید طبق قانون عمل می کنید. از حقوق های نجومی و منابعی که مجلس برای بیمه قالیبافان در اختیار شما قرار داده است، استفاده کنید.
نمایندگان مجلس نیز با ۴۵ رأی موافق، ۱۵۸ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۲ نماینده حاضر در مجلس به شریعتمداری کارت زرد دادند و اعلام نمودند از پاسخ های وزیر قانع نشده اند.
منبع:

1400/04/11
16:38:31
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید