نجات ۱۰ نفر از حریق ساختمان مسكونی

نجات ۱۰ نفر از حریق ساختمان مسكونی به گزارش کاروخدمت سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات ۱۰ نفر به دنبال وقوع حریق در یک ساختمان مسکونی اطلاع داد.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: ساعت ۱۳: ۰۱ دقیقه روز جاری یک مورد آتشسوزی در یک ساختمان مسکونی در بلوار نبرد، فلکه اول مقداد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله بعد از آن دو ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات به محل اعزام شدند.
وی افزود: محل آتشسوزی یک ساختمان مسکونی پنج طبقه بود. آتش از یکی از اتاق خواب های واحد مسکونی طبقه اول شروع شده بود و به اتاق های مجاور و پذیرایی هم سرایت کرده بود.
ملکی اظهار نمود: آتش به بالکن طبقه بالاتر هم سرایت کرده بود و در آستانه گسترش به واحد بالایی بود. دود بسیار غلیظی هم تمام ساختمان را در بر گرفته بود. ساختمان از یک سو به حیاط پشتی و از طرفی به معبر مشرف بود.
وی اظهار داشت: دسترسی برای نجات افراد از راه بالابرها وجود نداشت هر چند که آتش نشانان همزمان با نردبان هیدرولیکی چند نفر را از لب پنجره ها خارج کردند اما تعداد دیگری از افراد داخل ساختمان گرفتار بودند. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به داخل ساختمان رفتند تا افرادی که در ساختمان محبوس بودند را نجات دهند.
ملکی اضافه کرد: در نهایت آتش نشانان ۱۰ نفر را از این ساختمان خارج کردند.
وی اظهار داشت: آتش توسط آتش نشانان خاموش شد و از گسترش بیشتر آن جلوگیری شد.
ملکی اظهار داشت: افراد نرده هایی برای پیشگیری از ورود افراد غریبه جلوی بالکن هایشان نصب می کنند. اما این نرده ها باید قابلیت بازشدن داشته باشد. تاکید سازمان آتش نشانی بر این است که حفاظ ها بازشو باشد تا اگر احتیاج به انجام عملیات بود بشود آنها را باز کرد.1400/04/19
11:12:23
5.0 / 5
125
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید