معاون وزیر كار:

تعاونی ها برخلاف بورس می توانند سریع ایجاد اشتغال کنند

تعاونی ها برخلاف بورس می توانند سریع ایجاد اشتغال کنند به گزارش کاروخدمت معاون وزیر کار اظهار داشت: بازار سرمایه نمی تواند شغل فوری ایجاد نماید اما بخش تعاونی بعنوان رقیب این بازار می تواند با جذب نقدینگی اشتغال پایدار ایجاد نماید.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمدجعفر کبیری امروز در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر عنوان کرد: در کشور ۹۷ هزار تعاونی فعال داریم که توانسته اند برای یک میلیون و ۷۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کنند.
معاون امور تعاون وزیر کار اضافه کرد: ما تلاش کردیم که بانک تعاونی و مؤسسات تعاونی تشکیل دهیم که امیدواریم در دوره جدید این اتفاق بیفتد.
وی افزود: در گذشته تعاونی های اعتبار گرفتار مشکل شدند که باید این تعاونی ها را احیا نماییم و زمینه بهره مندی مناطق کم برخوردار را از تعاونی های اعتبار فراهم نماییم.
کبیری با اشاره به اینکه توسعه تعاونی به تاب آوری اقتصاد، تولید و بازتولید عادلانه ثروت در کشور، رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار کمک می نماید، اظهار داشت: شش ماه پیش ما اعلام کردیم باآنکه بازار سرمایه بازار مهمی است اما نمی تواند شغل فوری ایجاد نماید در حالیکه تعاونی توان این کار را دارد و می تواند با جذب نقدینگی هم به ایجاد اشتغال پایدار کمک نماید و هم سیل نقدینگی را کنترل کند.
معاون امور تعاون وزیر کار خاطرنشان کرد: برای توسعه بخش تعاون احتیاج به توسعه سامانه های هوشمند در بخش تعاون، ایجاد مراکز نوآوری و افزایش ۱۴ برابری بودجه تعاونی ها داریم.
وی اضافه کرد: توانستیم ردیف ۱۰۱ هزار از بودجه بگیریم که طبق این ردیف تفاهمنامه ای با بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت برای ایجاد خط اعتباری ۲۱۰۰ میلیارد تومانی امضا کردیم.
کبیری خاطرنشان کرد: در دوره جدید باید قوانین معطل مانده تعاون را دنبال نماییم البته ما بخشی از این قوانین را پیگیری کردیم که بعنوان نمونه توانستیم سهم کارفرما در تخفیف ۲۰ درصدی بیمه شاغلان را بپردازیم.
وی تصریح کرد: همینطور باید سند توسعه تعاون بازنگری، اصلاح و اجرا شود و برای اجرای آن هم احتیاج به شورایعالی تعاون داریم.منبع:

1400/06/20
20:58:45
5.0 / 5
102
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیمه , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید