۸ تصمیم مهم كمیسیون شورای عالی اشتغال

۸ تصمیم مهم كمیسیون شورای عالی اشتغال كاروخدمت: در جهت بررسی و پیگیری مفاد آیین نامه تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی، جلسه كمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال برگزار و هشت تصمیم اتخاذ شد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در جهت بررسی و پیگیری مفاد آیین نامه تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی، جلسه كمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال برگزار و هشت تصمیم اتخاذ شد.
در این جلسه كه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بررسی و پیگیری مفاد آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و دستور كار عرضه گزارش اقدامات، برنامه ها و راهكارهای رفع موانع اجرایی توسط صندوق توسعه ملی، بانك مركزی، بانك كشاورزی، بانك توسعه تعاون، پست بانك و صندوق كار آفرینی امید با حضور نمایندگان صندوق ها، بانك های عامل پرداخت كننده تسهیلات و سایر دستگاه های اجرایی در دستور كار قرار گرفت.
هشت تصمیم اتخاذ شده در این نشست به این شرح است:
۱. پرداخت تسهیلات نباید با هدف پول پاشی صورت گیرد و منجر به مهاجرت نشود.
۲. برنامه های مداخله برای توسعه اشتغال مقدم بر پرداخت تسهیلات باشد.
۳. مشاوران و نیروهای محلی محور سرمایه گذاری، مدیریت كسب و كار و توسعه بازار باشند.
۴. تسهیلات حتما باید در چارچوب رسته های در اولویت و حلقه های پر ارزش و با عنایت به زنجیره ارزش و بازار پركشش پایدار پرداخت شود و تمام دستگاه های اجرایی متولی پرداخت تسهیلات با دقت بالا بوده و باید نسبت به انتخاب طرح ها، بهره گیری از مشاوران مورد اعتماد و متخصص و راهنمایی متقاضیان اقدام نمایند.
۵. به منظور اجرایی تر شدن و رصد برنامه و تولید حساسیت حداكثری، جلسات كمیسیون تخصصی اشتغال به صورت متناوب در دستگاه های اجرایی و سازمانهای اصلی اثرگذار تشكیل گردد.
۶. جهت استفاده از ظرفیت صندوق های ضمانت سرمایه گذاری، صندوق های ضمانت منتخب بصورت تعهدی افزایش یابد و صندوق های ضمانت در كنار روستاییان قرار گیرند و برای افزایش سرمایه صندوق های ضمانت اقدام نمایند.
۷. سازمان فنی و حرفه ای موظف است تا طی زمان مقرر برای انجام فرایند پرداخت تسهیلات، آموزش های عمومی، كارآفرینی و فنی و تخصصی برای رسته های مشخص شده را برای متقاضیان دریافت تسهیلات اجرا نماید.
۸. كمیته های فنی و كارگروه اشتغال استان در كمترین زمان طرح ها را مصوب كنند و موسسه های عامل متولی پرداخت تسهیلات روستایی دارای وحدت رویه باشند.
همچنین در این جلسه اعلام گردید كه تابحال ۵۰ هزار ثبت نام برای سرمایه گذاری در سامانه كارا صورت گرفته و حدود ۸۰۰۰ طرح برای بررسی به سامانه مربوط ارجاع شده است.1396/11/05
14:01:55
5.0 / 5
2253
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید