معاون وزیر:

آموزش مهارت های نرم در دوره ابتدایی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد

آموزش مهارت های نرم در دوره ابتدایی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد به گزارش کاروخدمت، آذربایجان غربی سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، آموزش مهارت های نرم در دوره ابتدایی را از برنامه های مهم این معاونت در خلال سال تحصیلی جدید عنوان نمود.


معصومه نجفی دوم مهرماه در آیین بازگشایی مدارس در هنرستان عاطفه ارومیه، آموزش های مهارتی را محور فعالیتهای دانش آموزان هنرستانی دانست و اظهار داشت: دانش آموزان هنرستانی بعد از اتمام دوران مدرسه، در یک مبحث خاص مهارت لازم را دارا بوده و یک گام از دانش آموزان نظری در بعد مهارت جلوتر هستند.
وی افزود: آموزش مهارت محور مورد تاکید مقام معظم رهبری و همینطور از بندهای اجرایی و مهم سند تحول بنیادین هم به شمار می رود؛ مهارت و شایستگی شاخصه مهم هنرجویان هنرستانی است.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد اهمیت توجه به شایستگی های دانش آموزان اظهار داشت: سال تحصیلی جدید با تاکید بیشتر به مهارت های نرم همراه با تقویت شایستگی های عمومی دانش آموزان پیگیری می شود؛ شایستگی در حوزه فناوری و شایستگی تفکر با در نظر گرفتن پایه ها و سنین دانش آموزان در دستور کار متولیان نظام تعلیم و تربیت است.
نجفی اظهار داشت: محتوای کتاب فارسی اول ابتدایی بیشتر از امر خواندن به مبحث نوشتن اشاره و تاکید داشته و محتوای خواندنی خاصی ندارد؛ بنابراین برای توجه بیشتر امر خواندن در دوره اول ابتدایی، در خلال ۲۰ هفته مفید آموزشی ۴۰ کتاب داستان برای خواندن و تحلیل محتوا پیشبینی شده است.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در رابطه با آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایی هم اظهار داشت: سال جاری و تا روز چهاشنبه ۳۰ شهریور ماه بیشتر از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام کرده اند که این رقم پارسال حدود ۸ میلیون دانش آموز بود.1401/07/02
14:44:05
5.0 / 5
547
تگهای خبر: آمار , فناوری , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید