گزارش كاروخدمت؛

احیای ۲ و نیم هزار واحد راکد در یک سال

احیای ۲ و نیم هزار واحد راکد در یک سال کاروخدمت: طی یک سال قبل 2 هزار و 504 واحد صنعتی راکد و تعطیل در داخل و خارج شهرک ها و نواحی صنعتی احیا و فعال شده اند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بررسی ها نشان میدهد که طی یک سال قبل ۲ هزار و ۵۰۴ واحد صنعتی راکد و تعطیل در داخل و خارج شهرک ها و نواحی صنعتی احیا و فعال شده اند.
از این میزان ۷۶۶ واحد صنعتی در ۷ ماه نخست امسال به چرخه فعالیت بازگشته اند که زمینه اشتغال ۱۵ هزار و ۴۱ نفر را فراهم کردند. البته طبق برنامه ریزی ها امسال برای احیای ۱۶۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور و ۴۰۰ واحد در خارج از شهرک ها هدف گذاری شده است.
همچنین طی یک سال اخیر ۷ هزار و ۶۴۰ قرارداد حق بهره برداری زمین شهرک های صنعتی منعقد و حدود ۳۱۰۰ هکتار از اراضی شهرک های صنعتی به متقاضیان جدید سرمایه گذاری واگذار شد.
از طرف دیگر نیز ۵ هزار و ۹۲۵ هکتار به مساحت اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی اضافه و یک هزار و ۹۹۶ هکتار زمین صنعتی به وجود آمده است.
بررسی ها نشان میدهد که بطور کلی تا پایان شهریور ماه امسال ۴۹ هزار و ۸۸۲ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده که زمینه اشتغال بیش از ۹۹۸ هزار نفر را فراهم نموده اند. که به ترتیب نسبت به سال قبل رشد ۳.۷ و ۳.۹ درصدی را نشان میدهد.
گفتنی است، تا حالا ۱۲ هزار و ۶۷ واحد راکد، شامل ۶۸۱۴ واحد در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی و ۵۲۵۳ واحد در خارج از آنها شناسایی شده است.


منبع:

1401/08/13
13:16:58
5.0 / 5
97
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید