با حضور رئیس سازمان محیط زیست،

افتتاح سیستم پایش تصویری هوشمند منطقه حفاظت شده دنا

افتتاح سیستم پایش تصویری هوشمند منطقه حفاظت شده دنا به گزارش کاروخدمت، کهگیلویه و بویراحمد سیستم پایش تصویری هوشمند مناطق حفاظت شده دنا با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست افتتاح و به بهره برداری رسید.


علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست ظهر روز پنجشنبه سوم آذرماه ۱۴۰۱ در مراسم افتتاح این سیستم اظهار داشت: شعار ما طی سال جاری «محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه» است.
وی اظهار نمود: مطابق برنامه ای جامع سیستم های پایشی در مناطق حفاظت شده و زیر پوشش استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه کل محدوده منطقه حفاظت شده دنا را زیر پوشش قرار می دهیم.
سلاجقه اظهار نمود: از ظرفیت پرنده ای و پهپادی هم برای کنترل و پایش مناطق حفاظت شده کشور بویژه برای آتشسوزی ها استفاده خواهیم کرد.

همینطور اسلام جاودان خرد، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: پیش از این پایش مناطق حفاظت شده و زیر پوشش دوستان به صورت حضوری و فیزیکی انجام می شد چه در صورت تأمین اعتبار می توانیم همه مناطق استان را به صورت هوشمند پایش نماییم.
وی ادامه داد: برای اجرای کامل سیستم پایش تصویری هوشمند مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، جاودان خرد با اشاره به اینکه بیشتر از ۳۱۲ هزار هکتار منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع تحت مدیریت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد است، اظهار نمود: طبق استاندارد باید به ازای هر ۱۰۰۰ هکتار یک محیط بان داشته باشیم اما الان هر ۵۰۰۰ هکتار بوسیله ی یک محیط بان حفاظت می شود که با کمبود نیرو مواجهیم.
منبع:

1401/09/03
16:36:21
5.0 / 5
388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید