30 هزار خودرو سواری برقی سال آینده وارد بازار می شود

30 هزار خودرو سواری برقی سال آینده وارد بازار می شود به گزارش کاروخدمت، معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه رویکرد وزارت صمت برقی سازی خودرو ها است، اظهار داشت: سال آینده 30 هزار خودرو سواری برقی وارد بازار می شود


منوچهر منطقی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به ضرورت کاهش مصرف بنزین، اظهار داشت: چاره عملی برای دستیابی به این مهم، برقی سازی خودرو ها است، بنابراین راهبرد وزارت صمت هم برقی سازی خودرو ها و کاهش میزان سوخت خودرو های فعلی است. 
معاون حمل و نقل و صنایع خودرو وزارت صمت عنوان کرد: با اقداماتی که در حال انجام می باشد، پیشبینی می شود سال آینده تعداد خودرو های گاز سوز  افزایش و تعداد خودرو های بنزینی کاهش پیدا کند.  
وی با اشاره به اینکه از توانمندی تولید خودرو برقی در کشور برخوردار هستیم، اظهار داشت: استفاده از این خودرو ها احتیاج به زیرساخت هایی همچون ایستگاه شارژ، ایستگاه نظارت بر عملکرد باطری و همینطور مجموعه خدمات بعد از فروش دارد. 
منطقی با اشاره به اینکه سال آینده خودرو های برقی سواری  وارد بازار می شود، عنوان کرد: پیشبینی می شود، سال آینده دو خودروساز بزرگ حدود 20 تا 30 هزار خودرو برقی تولید و به بازار عرضه کنند و تا سال 1404 هم در مجموعه 100 هزار خودروی برقی و هیبریدی در کشور تولید شود. 
وی بیان داشت: همان گونه که گفته شد، برقی سازی خودرو راهبرد وزارت صمت است که بخشی از برقی کردن خودرو ها از راه واردات و بخشی هم از راه تولید داخل صورت می گیرد، البته در نظر داریم تا در شروع راه خودرو های وارداتی برقی در قسمت تاکسی مورد استفاده قرار گیرد. 
معاون وزیر صمت ضمن اشاره به تولید خودرو برقی در کشور اظهار داشت: تعدادی اتوبوس برقی ساخته شده و تعدادی هم درحال تولید است. 
منبع:

1402/11/21
09:23:19
5.0 / 5
155
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید