توقف افزایش حقوق و تعدیل مشاغل سیاسی در آرژانتین

توقف افزایش حقوق و تعدیل مشاغل سیاسی در آرژانتین كاروخدمت: كاركنان اجرایی دولت آرژانتین امسال افزایش حقوق نخواهند داشت و از هر چهار شغل سیاسی منصوب شده توسط وزرای این كشور، یكی حذف خواهد شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از رویترز، كاهش مشاغل سیاسی نظیر مشاورانی كه وزرا منصوب كرده اند، بعنوان بخشی از تلاش دولت برای ریشه كنی سیستم قیمومیت گرای آرژانتین به حساب می آید كه برای چندین دهه پابرجا بوده است. انتظار می رود به باعث این اقدامات دولت بتواند سالانه ۷۷ میلیون دلار در مخارج خود صرفه جویی كند.

مائوریسیو ماكری- رئیس جمهور آرژانتین - در نطقی تلویزیونی اظهار داشت: ریاضت اقتصادی باید جزئی از سیاست هایمان باشد. ماكری دو سال نخست ریاست جمهوری خویش را صرف كاهش كنترل و دخالت دولت روی پول ملی و تجارت كرده است كه برخلاف رویه كریستینا فرناندز- رئیس جمهور پیشین- به حساب می آید كه نقش دولت در اقتصاد را گسترش داد.

ماكری كه در سال ۲۰۱۵ با وعده بازارهای آزاد و بهبود محیط كسب و كار آرژانتین انتخاب گردید و انتظار می رود در انتخابات سال آینده هم مجددا انتخاب شود، فساد و روابط كاری موجود در دولتهای قبلی این كشور را محكوم كرد؛ یكی از قوانین جدید اعلام شده این است كه اعضای خانواده وزرای آرژانتین نمی توانند شغل دولتی داشته باشند.

دولت پیش تر تحت فشار اتحادیه های كار قدرتمند، جلسه ویژه با كنگره برای بحث درباره برنامه اصلاحات بازار كار این كشور را كه قرار بود در فوریه برگزار شود، لغو نمود.
1396/11/10
17:23:33
5.0 / 5
2465
تگهای خبر: اقتصاد , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید