بعضی كارگران ساختمانی طلافروش و معاون بانك از آب درآمدند!

بعضی كارگران ساختمانی طلافروش و معاون بانك از آب درآمدند! كاروخدمت: نایب رئیس كانون انجمن های صفنی كارگران ساختمانی از ثبت نام بیش از ۲۷۰ هزار نفر در سامانه بیمه كارگران ساختمانی اطلاع داده و می گوید: برای ثبت نام در این سامانه و بیمه تامین اجتماعی شدن، افراد و عناوین شغلی مختلفی خویش را كارگر ساختمانی جا زده اند!هادی ساداتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آخرین آمارها تابحال بیش از ۲۷۰ هزار نفر برای ثبت نام در سامانه اقدام كرده اند كه از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر وارد چرخه بیمه سازمان تامین اجتماعی شده اند. ۲۰ درصد این افراد و حدود ۶۰ هزار نفر هم به تشخیص سامانه حذف شده اند.

وی اضافه كرد: فرایند بیمه پردازی ۱۰۰ هزار نفری كه به سازمان تامین اجتماعی اتصال پیدا كرده اند، شروع شده و نزدیك به ۵۰ هزار نفر هم در مرحله انجام كارهای اداری هستند كه امیدواریم تا آخر سال این تعداد هم پذیرش شوند.

نایب رییس كانون انجمن های صنفی كارگران ساختمانی كشور ادامه داد: سامانه ۵۴ لینك دارد كه افراد را كنترل و اطلاعاتشان را وارد می نماید. بخش اعظمی از كسانی كه با استفاده از سامانه حذف شده اند هم عناوین مختلف پزشك، وكیل و مهندس داشتند. در میان این افراد یك نمونه معاون بانك وجود داشته و یك نمونه وكیل قضایی بوده كه دفتر وكالت داشته و به دنبال بیمه تامین اجتماعی بودند.

ساداتی افزود: در بین حذف شدگان یك عده هم دارای معاملات ملكی سنگین و اتومبیل های گران قیمت بودند یا وام های كلان گرفته و دفترچه بازرگانی داشتند كه تراست چك های سامانه مانع ورود آنها شده است.

به گفته وی، افراد دارای مشاغل دیگری همچون راننده تاكسی، طلافروش یا فروشنده آهن آلات هم هستند كه خویش را كارگر ساختمانی جا زده و كارت مهارت گرفته اند تا بتوانند بیمه شوند و عده ای هم دارای مغازه و جواز كسب بودند یا فرار مالیاتی داشتند اما سامانه با دقت همه این موارد را رصد، شناسایی و از گردونه خارج كرده است.

نایب رییس كانون انجمن های صنفی كارگران ساختمانی كشور با اشاره به اینكه ثبت نام ها همچنان ادامه داد، اظهار نمود: متقاضیان باید كارهای كلینیكی و پاراكلینیكی خویش را دنبال كنند و آزمایشهای پزشكی شان عرضه كنند تا از سوی سازمان تامین اجتماعی پذیرش شوند چون فردی كه متقاضی بیمه است، باید در بدو امر وضعیت جسمی اش برای سازمان مشخص شود.

ساداتی اظهار داشت: در سامانه بخشی تحت عنوان "وب سرویس" وجود دارد كه اطلاعات مربوط به تاییدیه مقدماتی و اسامی و مشخصات كسانی كه از سالهای قبل بیمه شدند در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می دهد و از این پس كسانی كه باید نسبت به تمدید اعتبار دفترچه اقدام نمایند و آنهایی كه ثبت نام نكرده اند هم باید برای ثبت نام اقدام نمایند و بازرسی این افراد توسط انجمن های صنفی صورت می گیرد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، تمام كارگران ساختمانی حایز شرایط متقاضی بیمه نامه تأمین اجتماعی در سراسر كشور می توانند با در اختیار داشتن مدارك مورد نیاز و ورود به سایت www.samanehrefah.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه و گرفتن كد رهگیری اقدام نمایند. فرایند احراز شرایط متقاضیان، با استفاده از استعلام و بازدید میدانی، توسط متصدیان امر صورت گرفته و نتیجه به واجدان شرایط اطلاع رسانی خواهد شد.
1396/11/20
22:08:13
5.0 / 5
2339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید