معاون گردشگری كشور خبر داد؛

رشد 27 و نیم درصدی سفرهای زمینی به خارج، كاهش سفرهای هوایی داخلی تا 18 درصد

رشد 27 و نیم درصدی سفرهای زمینی به خارج، كاهش سفرهای هوایی داخلی تا 18 درصد كاروخدمت: معاون گردشگری كشور اعلام نمود: از ابتدای تعطیلات نوروزی سفرهای خارجی از طریق زمین 27، 5 درصد و از طریق هوا 5 درصد رشد داشته است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، آمار سفرهای خارجی در تعطیلات نوروز كه از 27 اسفندماه سال 96 تا پنجمین روز فروردین ماه سال 1397 محاسبه شده، درحالی افزایش داشته كه پیش بینی شده بود؛ با گران تر شدن نرخ ارز و كمیاب شدن آن و از جانب دیگر افزایش عوارض خروجی سفرهای داخلی بیشتر شود. هرچند كه محمد محب خدایی از افزایش سفرهای داخلی تا 18 درصد اطلاع داده و اعلام نموده تا ششمین روز تعطیلات نوروز، آمار اقامت مسافران نوروزی به 33 میلیون نفر شب رسیده است.
معاون گردشگری در عین حال از كاهش سفرهای هوایی در مسیرهای داخلی تا 18 درصد به ایسنا اطلاع داده كه آمارهای وزارت راه و شهرسازی هم مؤید رشد سفرهای جاده ای در تعطیلات نوروز امسال است.
بی شك حوادث هوایی اخیر و گرانی كه در بلیت های مسیرهای هوایی در ماه های پایانی سال صورت گرفت سبب شده خودروهای شخصی و سواری همچنان محبوب ترین وسیله برای سفر باشند.
رییس پلیس راهور ناجا هم در هفتمین روز فروردین ماه اعلام نمود: بر مبنای آمار دستگاه های تردد شمار، سفرهای جاده ای نوروز 97 در مقایسه با سال قبل حدود 12 درصد افزایش یافته است.
1397/01/10
16:43:45
5.0 / 5
2217
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید