خانه در تهران متری چند؟

خانه در تهران متری چند؟ كاروخدمت: آخرین آمار مبین آن است كه خانه در تهران به صورت متوسط هر متر تا پنج میلیون و ۷۶۰ هزار تومان معامله شده است. اختلاف قیمت بین گران ترین و ارزان ترین منطقه در تهران به حدود ۱۰ میلیون تومان می رسد.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، آماری كه بانك مركزی در نتیجه معاملات ثبت شده مسكن در تهران در انتها سال ۱۳۹۶ منتشر نموده است نشان داده است كه در اسفندماه متوسط قیمت یك متر مربع واحد مسكونی حدود پنج میلیون و ۷۶۰ هزار تومان بوده كه نسبت به بهمن ماه حدود ۴.۶ درصد و در مقایسه با اسفند سال ۱۳۹۵ تا ۲۶.۱ درصد گران شده است.

جزئیات تغییرات قیمتی از این حكایت دارد كه منطقه یك با متوسط قیمت حدود ۱۲.۳ میلیون گران ترین و منطقه ۱۸ با حدود ۲.۴ میلیون تومان ارزان ترین نقاط پایتخت هستند كه در این حالت اختلاف قیمت بین مناطق ۲۲ گانه تهران به حدود ۱۰ میلیون تومان می رسد.

همچنین بیشترین رشد متوسط قیمت به منطقه پنج بر می گردد كه در اسفند نسبت به ماه مشابه سال قبل تا ۴۰ درصد رشد دارد در عین حال كه كمترین رشد قیمت در منطقه ۱۸ با ۱۱ درصد ثبت شده است.

توزیع تعداد معاملات مسكن بر اساسمناطق جغرافیاییاما تعداد معاملات مسكن در انتها سال قبل با این حال كه كاهشی نبوده اما رشد بسیار اندكی دارد؛ به صورتی كه در اسفند ماه حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسكونی معامله شده كه این تعداد در مقایسه با ماه مشابه در سال ۱۳۹۵ تا ۰.۵ درصد رشد دارد. از مجموع واحدهای معامله شده، واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۶.۵ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

در مجموع در سال ۱۳۹۶ تعداد معاملات آپارتمان مسكونی در تهران حدود ۱۸۱ هزار واحد بود كه نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱.۸ درصد رشد دارد، همینطور متوسط قیمت در طول سال حدود چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده كه افزایش ۱۱.۵ درصدی دارد.روند معاملات مسكن در مناطق ۲۲ گانه تهران
1397/01/13
17:08:07
5.0 / 5
3159
تگهای خبر: آمار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید