وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

سال ۹۷ از لحاظ بودجه اعتباری سخت تر است، تمركز روی بازآفرینی شهری و صرفه جویی انرژی

سال ۹۷ از لحاظ بودجه اعتباری سخت تر است، تمركز روی بازآفرینی شهری و صرفه جویی انرژی كاروخدمت: وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران كل راه و شهرسازی استان های سراسر كشور ضمن اعلام چكیده ای از برنامه های وزارتخانه برای سال ۹۷، اظهار داشت: اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه هایی برویم كه امكان تامین مالی اش از بازار بین المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین المللی باشد می توان كارهای بزرگی را انجام داد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در نشست مدیران كل راه و شهرسازی استان ها اظهار داشت: سال ۹۶ با تمام فراز و نشیب هایش گذشت و بسیار مهم است كه ما در سال قبل نسبت به آنچه كه به انجام رسانده ایم، رضایت وجدانی داشته باشیم و بدانیم كه چه كرده ایم و در پیشگاه وجدان خود یك رضایتمندی نسبی داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال ۹۶ سال سختی بود. اما در مجموع فكر می كنم كه همكاران ما در سراسر كشور چه در ادارات كل و چه در شركت ها و موسسات تابعه آنچه كه در توان داشتند تلاش كردند و ما هم موفق شدیم در مجلس بازگوكننده زحمات و تلاش های همكاران باشیم. عضو كابینه دولت دوازدهم اضافه كرد: سال ۹۷ از نظر اقتصادی و از جهت بودجه اعتباری عمرانی كشور، شاید سال دشوارتری باشد. در عین حال اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه هایی برویم كه امكان تامین مالی اش از بازارهای بین المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین المللی باشد می توان كارهای بزرگی را انجام داد.
وی خاطرنشان كرد: امیدوارم بتوانیم در سال جدید، سازماندهی خوبی در تامین مالی پروژه ها داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی همینطور اظهار داشت: نكته دیگری كه فكر می كنم مهم است این كه باید تمركز خویش را روی انجام چند پروژه خاص قرار دهیم. یكی از مباحث و موضوعاتی كه باید تمركز خویش را روی انجام آن قرار دهیم، بحث بازآفرینی شهری است كه رئیس جمهوری شخصا وارد مبحث شدند و از همه ما انتظار دارند كه در این حوزه در مبحث بازآفرینی شهری تمركز بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از موضوعات دیگر هم كه در سال جدید روی آن تمركز خواهیم داشت، مباحث و موضوعات مالی و روش تامین مالی و مباحث و موضوعات بانكی و مالی است كه تعقیب می نماییم.
عضو كابینه دولت دوازدهم تصریح كرد: تمام تلاش من این است كه در حوزه مسكن و شهرسازی بازآفرینی شهری محور اصلی فعالیت های ما قرار بگیرد و بتوانیم منابع زمین كه در اختیار ما قرار دارد را پشتوانه بازافرینی شهری قرار دهیم و این مورد را با جدیت بیشتری تعقیب نماییم و این مورد مهمی است كه در سال جدید تعقیب خواهیم كرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال آینده به سمت موضوعات و پروژه های كیفی تر جهت گیری خواهیم كرد. یكی از مباحث مورد تمركز ما در سال جدید، تمركز بر مبحث صرفه جویی در مصرف انرژی است كه به آن سمت گرایش خواهیم كرد و در این راستا ما هر مبحث و طرحی كه به سمت صرفه جویی در مصرف انرژی گرایش داشته باشد چه در حوزه ساخت و ساز و مسكن باشد و چه در حوزه حمل و نقل باشد را تعقیب خواهیم كرد.
وی اضافه كرد: تمركز ما در سال ۹۷ بیشتر روی صرفه جویی در مصرف انرژی است و در پروژه ها این مورد را تعریف خواهیم كرد. در مورد دستورالعمل های اجرایی آن در ابتدای سال گفتگو خواهیم كرد. در هر صورت، سیاست كلی ما به این سمت گرایش دارد كه این مورد (صرفه جویی در مصرف انرژی) را به جای مشخصی برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی همینطور در بیان دیگر اقداماتی كه برای سال ۹۷ وزارت راه و شهرسازی بر روی آنها تمركز خواهد داشت، اظهار داشت: پروژه های مشترك حمل و نقل و مسكن و شهرسازی قاعدتا در سال ۹۷ در اولویت ما قرار دارند كه در كلانشهرها و در حمل و نقل حومه ای، پروژه های مشترك حمل و نقل حومه ای چه به صورت جاده ای و چه به صورت ریلی مبحث اصلی ما در سال جدید خواهد بود.
آخوندی اضافه كرد: آن جاهایی كه راه آهن داریم بحث TOD را جدی دنبال خواهیم كرد و بر روی آن تمركز می نماییم تا بحث TOD را به صورت متمركزتری پیگیری نماییم.
عضو كابینه دولت دوازدهم در انتها اظهار داشت: در حوزه های تخصصی تر همچون مباحث شهرسازی در حوزه شهرهای جدید و همینطور در چهار مد حمل و نقل صحبت های جزء به جزء فراوانی خواهم داشت كه انجام آن و گفتگو در مورد آن را به ابتدای سال موكول می كنم.1397/01/16
21:14:51
5.0 / 5
2252
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید