نظرسنجی رویترز نشان داد:

هند ركورددار سریعترین رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ خواهد بود

هند ركورددار سریعترین رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ خواهد بود كاروخدمت: هند امسال بیشترین نرخ رشد را در میان كشورهای جهان خواهد داشت هر چند كه این رشد ممكن است تحت تاثیر جنگ تجاری بین چین و آمریكا قرار گیرد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، ۲۹ كارشناس اقتصادی كه در نظرسنجی رویترز شركت كرده اند اعلام نمودند هند می تواند از تنش بین چین و آمریكا متاثر شود. هوگو اركان - كارشناس اقتصادی ارشد "رابو بانك" - اظهار داشت: این ریسك برای هند وجود دارد كه در میانه اختلافات تجاری بین چین و هند قرار گیرد. با این حال ۹ نفر از كارشناسان هم مناقشات دو طرف را به نفع هند دانسته اند.

كارشناسان پیش بینی كرده اند اقتصاد هند در سال مالی جاری رشدی ۷.۴ درصدی را تجربه كند كه همسو با پیش بینی صندوق بین المللی پول و بالاتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی است. همینطور كارشناسان پیش بینی كرده اند رشد اقتصادی هند در سال آینده به ۷.۵ درصد برسد.

پس از كاهش رشد اقتصادی هند كه عموما ناشی از تصمیم دولت این كشور برای كنار گذاشتن اسكناس های با رقم بالا و اعمال تعرفه مالیات بر خدمات و كالا بود، هند موفق شد مجددا در سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۷ سریع ترین نرخ رشد اقتصادی جهان را از آن خود كند. سونال ورما از موسسه " نامورا" در یادداشتی می نویسد: چرخه سرمایه گذاری در حال بهبود است و مصرف افزایش یافته است.

انتظار می رود نرخ تورم هند به علت افزایش مخارج دولتی كه به علت انتخابات آتی شتاب بیشتری هم گرفته است افزایش یابد و بالاتر از نرخ چهار درصدی هدف گذاری شده توسط بانك مركزی این كشور در بین مدت باقی بماند. پیش بینی می گردد نرخ تورم هند امسال به ۴.۷ درصد و سال آینده به ۴.۹ درصد افزایش یابد.
1397/02/01
13:09:47
5.0 / 5
2152
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید