سوئد در اشتغال ركورد زد

سوئد در اشتغال ركورد زد به گزارش كاروخدمت آمارهای جدید از نرخ اشتغال افراد ۲۰ تا ۶۴ ساله در اتحادیه اروپا نشان داده است سوئد وضعیت بهتری نسبت به سایر كشورها دارد، در حالیكه یونان در انتهای این رده بندی قرار گرفته است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از دفتر آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ اشتغال افراد ۲۰ تا ۶۴ سال در اتحادیه اروپا تا آخر سال ۲۰۱۷ به ۷۲.۲ درصد رسیده است كه ركورد جدیدی به حساب می آید. روند رو به رشد اشتغال زایی هم برای زنان و هم مردان مشهود است.

استراتژی این اتحادیه معین كرده است تا افق زمانی ۲۰۲۰، نرخ اشتغال به ۷۵ درصد برسد و این هدف از هم اكنون توسط یك سوم از اعضاء به دست آمده است. به جز دانمارك، در تمامی كشورهای دیگر عضو نرخ اشتغال افراد ۲۰ تا ۶۴ سال به نسبت سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است. بیشترین افزایش در اشتغال هم در بلغارستان با افزایش ۳.۶ درصدی به ثبت رسیده است و بعد از این كشور، اسلوونی با ۳.۳ درصد افزایش، پرتغال با ۲.۸ درصد افزایش، رومانی با ۲.۵ درصد افزایش، كرواسی با ۲.۲ درصد افزایش و استونی با ۲.۱ درصد افزایش، موفق ترین كشورها در اشتغال زایی بوده اند.

سوئد با نرخ اشتغال ۸۱.۸ درصد ركورددار اشتغال در میان اعضای اتحادیه اروپا به حساب می آید و بعد از این كشور آلمان با ۷۹.۲ درصد، استونی با ۷۸.۷ درصد، جمهوری چك با ۷۸.۵ درصد، انگلیس با ۷۸.۲ درصد، هلند با ۷۸.۲ درصد، دانمارك با ۷۶.۹ درصد، لیتوانی با ۷۶ درصد و اتریش با ۷۵.۴ درصد قرار دارند. از سوی دیگر یونان با نرخ اشتغال ۵۷.۸ درصد، بدترین عملكرد را داشته است و بعد از این كشور، ایتالیا با ۶۲.۳ درصد، كرواسی با ۶۳.۶ درصد و اسپانیا با ۶۵.۵ درصد قرار دارند.

كمترین شكاف جنسیتی اشتغال متعلق به كشور لیتوانی است كه نرخ اشتغال مردان ۲۰ تا ۶۴ سال تنها یك درصد بیشتر از نرخ اشتغال زنان است. بعد از این كشور، فنلاند با ۳.۵ درصد، سوئد با چهار درصد و لتونی با ۴.۴ درصد قرار دارند. بیشترین شكاف هم در مالت با ۵۸ درصد، ایتالیا با ۱۹.۸ درصد و یونان با ۱۹.۷ درصد به چشم می خورد. متوسط اختلاف بین نرخ اشتغال مردان و زنان در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ برابر با ۱۱.۵ درصد بوده است.

بیكاری افراد گروه سنی ۵۵ تا ۶۴ سال بیش از سایر گروه هاست و برای زنان ۵۰.۹ درصد و برای مردان ۶۳.۷ درصد بوده است. بیشترین نرخ اشتغال این گروه سنی متعلق به سوئد با ۷۶.۴ درصد، آلمان با ۷۰.۱ درصد و دانمارك با ۶۸.۹ درصد است، در حالیكه كمترین نرخ متعلق به یونان با ۳۸.۳ درصد، ایتالیا با ۳۹.۸ درصد و كرواسی با ۴۰.۳ درصد است. 

1397/02/02
15:01:41
5.0 / 5
2644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید