شرط حذف وثیقه از وام اشتغال روستایی

شرط حذف وثیقه از وام اشتغال روستایی كاروخدمت: مهمترین عناوین خبرهای كار و تعاون در هفته جاری، به ایجاد ۶۸ هزار فرصت شغلی در بخش تعاون، برپایی نمایشگاه كالای ایرانی در مصلای امام خمینی، حذف وثیقه از تسهیلات اشتغال روستایی و بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان اختصاص داشت.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در هفته ای كه گذشت كمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تشكیل و گزارشی از عملكرد برنامه اشتغال روستایی از جانب معاونت توسعه كارآفرینی و اشتغال عرضه شد.

در این نشست پیشنهاد شد دستگاه های اجرایی در راهنمایی و آگاه سازی متقاضیان به نقش بخش خدمات همكاری و مشاركت بیشتری داشته باشند و توجه بیشتر به زنجیره های ارزش محصولات تولیدی بخصوص در بخش كشاورزی اختصاص داده شود، از دیگر خبرهایی بود كه این هفته منتشر شد.

شناسایی و كمك به فعال تر كردن نهادهای توسعه ای در روستاها، استفاده بهینه از ظرفیت های سازمان فنی و حرفه ای در برنامه های توسعه ای، كمك به اتصال بنگاه های اقتصادی به شبكه های ایجادی و تولیدات روستایی و همكاری همه دستگاه های اجرایی برای تسهیل در صدور مجوزها از دیگر موضوعاتی بود كه در این نشست بررسی گردید.

دستورالعمل آیین نامه پرداخت وام اشتغال روستایی سال قبل از جانب وزیر كار با هدف كاهش بیكاری و رونق اشتغال برای اجرا در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای كمتر از ۱۰ هزار نفر به استانداران سراسر كشور ابلاغ گردیده بود.

این هفته معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، خبر خوشی برای متقاضیان وام اشتغال روستایی داشت.

آنطور كه سیدحمید كلانتری گفته متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی چنانچه برای طرح های تعاونی در روستاها درخواست بدهند تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان بدون وثیقه و تنها با سفته وام دریافت می كنند و این امتیازی است كه صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون برای ضمانت وام ها قایل شده است.

او از تولید ۴۱۴۰ تعاونی جدید در سال قبل اطلاع داد و اشتغال زایی آن ها را بیش از ۶۸ هزار نفر اعلام نمود.

كلانتری رشد تعاونی های تولیدی نسبت به سال ۱۳۹۵ را ۲۱ درصد ذكر كرد و آن را نشانگر گرایش به سمت فعالیت های تولیدی دانست.

معاون وزیر تعاون، همینطور اظهار داشت كه تعاونی ها سال قبل ۷۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانك های كشور دریافت نمودند كه ۱۵۶۰ میلیارد تومان آن توسط بانك توسعه تعاون پرداخت شده است.

برپایی نمایشگاه كالای ایرانی در مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) در سه ماه تابستان خبر دیگری بود كه از جانب وی اعلام گردید.

اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان خوش حساب از دیگر خبرهایی بود كه این هفته منتشر شد.

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، تمامی كارفرمایانی كه به این سازمان بدهی دارند می توانند دلایل بدهی خویش را كه منجر به عدم پرداخت حق بیمه شده و به تایید وزارت صنعت، معدن، تجارت یا فرمانداری ها و استانداری ها رسیده به شعب تامین اجتماعی عرضه كنند.

طرح بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان خوش حساب شامل كارفرمایان كارگاه های معدنی، تولیدی، خدماتی و صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است و كارفرمایان واجد شرایط تا دهم تیر ماه مهلت دارند، درخواست خویش را جهت استفاده از مزایای بخشودگی جرایم بیمه ای به شعب تامین اجتماعی عرضه تا شعب نسبت به بررسی آن ها اقدام كنند.

امضای تفاهم نامه بخش تعاون با جامعه دانشگاهی رویداد دیگر این هفته بود. بهمن عبدالهی - رییس اتاق تعاون ایران - در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: یك سوم شركت های دانش بنیان در بخش تعاون هستند كه با ارتباط با دانشگاه می توان زمینه بهره گیری بهتر از ظرفیت های مقابل را فراهم نمود.

وی با اشاره به سند چشم انداز ۱۴۰۴ كه ایران را بعنوان یكی از كشورهای اصلی و قطب های تولید علم و دانش معرفی می كند، دانشگاه را یكی از قطب های تولید علم و دانش دانست و اظهار داشت: با عنایت به آنكه در بخش تعاون ظرفیت های مناسبی وجود دارد، آماده ایم كه در بخش های مختلف دانشگاه از این ظرفیت ها استفاده گردد.

حمایت از رساله ها در مقاطع مختلف و سفارش دوره های آموزش خاص، بهره گیری از توانایی های اتاق تعاون برای اجرای فعالیت های مشترك آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی و عرضه تسهیلات به دانشجویان میهمان معرفی شده از جانب اتاق تعاون برای مقاطع تحصیلی كارشناسی ارشد و دكتری از دیگر زمینه های همكاری میان اتاق تعاون ایران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران است.
1397/03/04
22:12:15
5.0 / 5
3021
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید