سیف در نشست مشترك با ربیعی خبر داد؛

آمادگی بانك مركزی برای رفع موانع تسهیلات اشتغال روستایی

آمادگی بانك مركزی برای رفع موانع تسهیلات اشتغال روستایی كاروخدمت: رئیس كل بانك مركزی، با اشاره به تخصیص هدفمند منابع اشتغال روستایی و عشایری، از آمادگی برای رفع موانع احتمالی اجرای این طرح در صورت انعكاس بانك های عامل اطلاع داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از بانك مركزی، ولی الله سیف، در جلسه هماهنگی با علی ربیعی، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه با حضور مدیران عامل بانك های كشاورزی، پست بانك، بانك توسعه تعاون و صندوق كارآفرینی امید با مبحث بررسی ساز و كار اجرایی برنامه اشتغال روستایی و عشایری برگزار شد، با اشاره به اینكه انسجام فكری در مجموعه دولت درمورد این برنامه وجود دارد، اظهار داشت: طی این برنامه، منابع به صورت هدفمند و حساب شده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و مقرر است فرصتی در اختیار روستائیان و عشایر كشور قرار دهد.
رئیس كل بانك مركزی با تاكید بر اهمیت این برنامه تصریح كرد: اگر بانك های عامل، مواردی را در بخشنامه های ارسالی بانك مركزی مشاهد می كنند كه ممكن است در مسیر اجرای طرح مانعی تولید كند، به این بانك منعكس كنند تا انعطاف لازم را تولید نماییم.
وی با تاكید بر اینكه نظام بانكی تجربیات ناموفقی در گذشته داشته است كه باید از آنها درس گرفت، اظهار داشت: طرح بنگاه های زودبازده و طرح ضربتی اشتغال از مواردی بود به تولید و تولید اشتغال پایدار منتهی نشد.
سیف با بیان آمادگی كامل بانك های عامل در اجرای این برنامه خاطرنشان كرد: با اجرای این برنامه می توانیم متناسب با خصوصیت های منطقه ای، طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری راه اندازی نماییم.
بر اساس مصوبه سال قبل مجلس شورای اسلامی مقرر شد معادل ریالی ۱۲ هزار میلیارد تومان با استفاده از صندوق توسعه ملی و بانك های عامل در اختیار متقاضیان روستایی و عشایری قرار گیرد كه سهم صندوق توسعه ملی ۶ هزار میلیارد تومان و سهم بانك های عامل هم ۶ هزار میلیارد تومان است. از این میزان تابحال ۳ هزار میلیارد تومان توسط صندوق توسعه ملی در اختیار بانك های عامل قرار گرفته است.

1397/03/24
12:44:24
5.0 / 5
2109
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید