یك فعال كارگری در گفتگو با مهر؛

شكاف دخل و خرج كارگران عمیق تر شد

شكاف دخل و خرج كارگران عمیق تر شد كاروخدمت: نماینده كارگران در شورای عالی كار، با اشاره به عمیق تر شدن شكاف دستمزد تا معیشت كارگران طی دو ماه گذشته، از توجیه مسئولان در خصوص گرانی بی منطق و حباب انتقاد نمود.فرامرز توفیقی در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از شرایط فعلی حاكم بر شرایط اقتصادی كشور اظهار داشت: متاسفانه قیمت كالاهای اساسی، مسكن و اقلام مصرفی مردم روند جهشی به خود گرفته و این مورد معیشت مردم را با مشكل مواجه كرده است.
وی با اشاره به كاهش قدرت خرید كارگران و قشر حقوق بگیر طی ۲ ماه گذشته اضافه كرد: چرا كسی به فكر معیشت جامعه حقوق بگیر و دستمزد بگیر نیست؟ تورم تولیدكننده بر مبنای اعلام مركز آمار ایران دو رقمی شده كه تبعات آن طی یك ماه آینده به مصرف كننده منتقل می گردد و در صورت ادامه این وضعیت از نیمه تیرماه بطور قطع شاهد تورم در بخش مصرف كننده خواهیم بود.
این فعال كارگری ادامه داد: رشد اجاره بهای مسكن، جهش قیمت نهاده های دامی و افزایش اقلام مصرفی مانند گوشت قرمز به كیلویی ۶۰ هزار تومان همچون مواردی است كه قدرت خرید كارگران را به شدت كاهش داده است. رشد قیمت ها طی دو ماه گذشته، افزایش دستمزد امسال كارگران را خنثی كرده و شكاف دستمزد تا هزینه معیشت عمیق تر شده است.
نماینده كارگران در شورای عالی كار اظهار داشت: متاسفانه وزیر كار اعلام می كند كه گرانی بی منطق است، از سوی دیگر مسئولان اعلام می كنند افزایش قیمت مسكن و خودرو حباب است. گرانی بی منطق و حباب قیمت ها تاكی ادامه دارد؟
وی ادامه داد: از ماه ها قبل همه نسبت به خروج آمریكا از برجام آگاه بودیم اما هیچ آمادگی برای غلبه بر این شرایط تولید نشد و اقدامی صورت نگرفت؛ همه ما می دانستیم كه اروپا قدرت مقابله با آمریكا را ندارد، ضمن اینكه تجربه آشفتگی بازار را پس از اجرای هدفمندی یارانه ها تجربه كردیم، پس از وضع تحریم های هسته ای از ابتدای دهه ۹۰ این وضعیت بوجود آمده بود اما جای تعجب است كه مسئولان از یك سوراخ چند بار گزیده می شوند و چرا هیچ واكنشی از خود نشان نمی دهند.
توفیقی تصریح كرد: دست سوداگران باید از دولت و تصمیم گیری های اقتصادی و هر محفل اقتصادی كوتاه شود.

1397/03/29
15:17:46
5.0 / 5
2132
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید