عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار مطرح كرد

پیشنهاد تفكیك وزارتخانه های تعاون، كار و رفاه اجتماعی

پیشنهاد تفكیك وزارتخانه های تعاون، كار و رفاه اجتماعی كاروخدمت: یك مقام مسئول كارگری تفكیك وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی را پیشنهاد كرد و تعامل و ارتباط بیشتر وزارت كار با سایر قوا و نهادهای مرتبط را خواهان شد.علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: وزارت كار باید از مشورت افراد با تجربه ولو جوان در بعضی حوزه ها استفاده نماید.

وی ادامه داد: شخصا معتقدم به جای آنكه سالی چند بار استیضاح وزیر كار را باب نماییم كه به شكلی لوث هم شده، كمك نماییم این وزارتخانه سر جایش برگردد و مستقل فعالیت كند. ما وزارتخانه های كار و تعاون و رفاه را ادغام نكردیم بلكه تجمیع كردیم و در چنین حالتی طبیعی است كه از رسیدگی به دیگری باز بمانیم بنابراین اگر وزارتخانه ها دوباره تفكیك شوند، عملكرد بهتری پیدا می كنند.

او با اشاره به اینكه ۱۴ نهاد و سازمان زیر مجموعه وزارت كار هستند، اظهار داشت: با چنین ساختار عریض و طویلی اگر وزیر كار را تغییر بدهیم یا وزیر جوان هم بگذاریم تاثیری نخواهد داشت و تنها یكسال صرف آشنایی وزیر جدید با شرح وظایف ۱۴ زیرمجموعه وزارتخانه خواهد شد.

عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار تصریح كرد: وزارت كار با موضوعات خیلی از بحث یارانه ها، حق بیمه ها، حقوق و دستمزدها و قراردادهای كار گرفته تا درمان و داروی بیماران خاص، تعاونی ها، صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی و حتی حوادث و سوانح درگیر بوده و طبیعی است كه مسئولیت سنگینی بر دوش این وزارتخانه گذاشته شده است.

اصلانی با اشاره به اینكه جامعه كارگری گله هایی در بحث حقوق و دستمزد و واریز سهم بیمه درمان تامین اجتماعی به خزانه دارد، اظهار نمود: انتظارات جامعه كارگری هنوز محقق نشده و كارگران احساس می كنند چون وزیر كار از جنس كارگری است، بهتر مشكلاتشان را درك می كند ولی فارغ از این مورد ایشان در بحث دستمزد و دیگر مسایل عملكرد بدی نداشته است و ما بعنوان نمایندگان كارگری كه در جلسات شورای عالی كار حاضرشده، رفتار و بیان ایشان را دیده ایم، معتقدیم كه وی تعهد خاصی نسبت به جامعه كارگری و تحقق مطالبات و پیگیری مسایل كارگران دارد.

رییس كانون شورای اسلامی كار البرز در انتها از وزارت كار خواست تا تعامل و ارتباط خویش را با سایر قوا و دستگاه ها و نهادهای در رابطه با این وزارتخانه تقویت كند و ادامه داد: تاكید ما برای تعامل و ارتباط بیشتر به جهت در جریان قرار گرفتن و پاسخگویی شفاف است و هرگونه درخواست غیرقانونی و غیر منطقی در این ارتباطات پذیرفتنی نیست.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، طرح استیضاح وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با ۵۰ امضا به منظور بررسی عملكرد این وزارتخانه تقدیم هیات رییسه مجلس شده است. عدم توجه عملی در به كارگیری جوانان در پست های حساس و مدیریت های كلان این وزارتخانه، عدم توجه عملی به بخش تعاونی كشور بخصوص عدم تحقق سهم ۲۵درصدی بخش تعاون از اقتصاد، عدم تدوین و تصویب و اجرایی كردن سند كار شایسته و اوضاع معیشتی و رفاهی بازنشستگان بیمار و مشكلات مربوط به سازمان تامین اجتماعی همچون موارد استیضاح عنوان شده است.
1397/04/04
13:40:39
5.0 / 5
2516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید