رئیس اتحادیه كارگران قراردادی مطرح كرد

پرهیز از ریخت و پاش پول در مناطق روستایی

پرهیز از ریخت و پاش پول در مناطق روستایی كاروخدمت: رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی می گوید: پیش از توزیع منابع اشتغال روستایی باید ظرفیتها و استعدادهای هر منطقه را شناسایی و بر مبنای فرصتهای شغلی آن مناطق پول تزریق نماییم.فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در طرح اشتغال روستایی نباید ریخت و پاش اقتصادی و مالی داشته باشیم بلكه به جای پاشیدن پول ابتدا باید بررسی نماییم در كدام مناطق چه شغل هایی می توان تولید كرد سپس سراغ تزریق منابع برویم.

وی افزود: برخی روستاها قابلیت دامداری و دامپروری دارند كه باید در آنها سرمایه گذاری شود و بعضی روستاها از سابقه خوبی در بخش كشاورزی برخوردار می باشند و كشاورزی در آنها جواب می دهد.

بیات تصریح كرد: با عنایت به مشكل كم آبی و خشكسالی كه مردم روستایی را گرفتار كرده باید ببینیم چه محصولاتی را می توانیم در مناطق روستایی تولید و تولید نماییم.پس از مطالعه ظرفیتها واستعدادهای منطقه و شناسایی فرصتهای شغلی، نسبت به تزریق پول و اعطای تسهیلات اقدام نماییم.

به گفته این مقام مسئول كارگری در شرایطی كه كشور با بحران كم آبی مواجه می باشد و مشكل كم آبی در بعضی استانها شدید می باشد ضرورتی ندارد محصولات پرمصرف آبی تولید شود و باید محصولاتی كه نیاز به آب زیادی ندارند جایگزین نماییم.

رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی اظهار داشت: در بعضی مناطق روستایی كه دارای صنایع دستی و جاذبه های گردشگری هستند هم به جای تولید بخشهای خدماتی بهتر است از افراد بومی كه موقعیت آن مناطق را به خوبی می شناسند، بهره برد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، سال قبل مجلس با تصویب برداشت مبلغ یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی، برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی موافقت نمود كه از این میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان بعنوان پشتوانه اجرای طرح "روستا تعاون" با اولویت مناطق مرزی و عشایری و برای اشتغال در مناطق محروم روستایی و شهرهای كمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شد.

طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته و اجرای موفق این طرح باعث كاهش مهاجرت به شهرها و اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری می گردد.
1397/05/03
15:20:45
5.0 / 5
2652
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید