دستیار رییس سازمان فضایی خبر داد

برپایی رویدادهای استارتاپی برای توسعه كسب وكارهای فضاپایه در كشور

برپایی رویدادهای استارتاپی برای توسعه كسب وكارهای فضاپایه در كشور كاروخدمت: دستیار رییس سازمان فضایی ایران از اقدام این سازمان برای برگزاری رویدادهای استارتاپی به منظور شناسایی و توانمندسازی كسب وكارهای فضاپایه در كشور اطلاع داد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، دكتر شبنم یزدانی، دستیار رییس سازمان فضایی ایران در توسعه كسب وكارهای فضاپایه با اشاره به فراگیر شدن بحث اقتصاد فضایی در كشور ضمن تاكید بر اهمیت تولید و توسعه كسب وكارهای نوین در حوزه فضایی كشور، اظهار داشت: سازمان فضایی ایران می خواهد به منظور توسعه كسب وكارهای فضاپایه و ترویج استفاده از خدمات و محصولات فضایی در زندگی روزمره، رویداد استارتاپی در حوزه فضایی برگزار كند.

وی افزود: زیرساخت های ماهواره ای سال هاست كه در جهت بهبود كیفیت زندگی بشر مورد استفاده قرار می گیرند و ماهواره های ناوبری امروزه به یكی از اركان اساسی مسیریابی تبدیل گشته اند، ماهواره های مخابراتی شالوده خیلی از ارتباطات صوتی و تصویری را تشكیل می دهند و با بهره برداری از ظرفیت ماهواره های سنجش از دور و پردازش های مختلف تصاویر دریافتی از این ماهواره ها، ارزش افزوده بالایی خلق می گردد.
یزدانی ظرفیت موجود در كشور را در این زمینه مناسب ارزیابی كرد و اظهار داشت: داده های ماهواره ای و همینطور فناوری فضایی موجود در كشور، این قابلیت را دارند تا توسط نوآوران و متخصصان مورد استفاده قرار گرفته و به یك كسب وكار با انواع مشتریان دولتی، خصوصی و عمومی تبدیل شوند؛ در نتیجه سازمان فضایی ایران در جهت تحقق سیاست های دولت برای توسعه كسب وكارها و اشتغالزایی تصمیم به برگزاری رویداد شناسایی و توانمندسازی كسب وكارهای فضاپایه گرفته است.

ایشان در ادامه اضافه كرد: راه اندازی برنامه تعامل با استارتاپ­ ها زیر نظر سازمان فضایی ایران علاوه بر تولید تحرك و امید در میان دانشجویان و فارغ ­التحصیلان این رشته و تولید فرصت های كارآفرینی و اشتغال در بخش خصوصی این حوزه، به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان هم كمك شایانی خواهد نمود و خروجی این تعامل می تواند به تاسیس استارتاپ­ ها و شركت­ های دانش بنیان نوپا با قابلیت رشد سریع و جذب سرمایه در حوزه فضایی و درآمدزایی مناسب برای همكاری با سازمان­ های بزرگ و حتی بین ­المللی منجر شود.
یزدانی تصریح كرد: نخستین رویداد سازمان فضایی ایران در ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می شود و در این رویداد سلسله مطالبی از كاربردهای فضایی و ارزش های افزوده آن در حوزه های مختلف مانند كشاورزی، محیط زیست، مدیریت بحران، حمل ونقل شهری و ریلی، خدمات شهری، نفت و گاز، هواشناسی و... عرضه می گردد.

وی افزود: ایده های بسیار متنوعی برای شروع یك استارتاپ در قالب هر یك از این حوزه ها با استفاده از داده های ماهواره ای وجود دارد كه در روز رویداد در اختیار شركت كنندگان و علاقه مندان قرار می گیرد، در عین حال در حال هماهنگی ظرفیت های موجود در كشور برای توسعه یك استارتاپ برای خدمت رسانی به قشر كارآفرین حاضر در این رویداد هستیم. به واسطه این رویداد سیاست های مشتریان دولتی و سازمان های حمایت كننده از كسب وكارهای نوپا به همراه نیازها و سرفصل های قابل سرمایه گذاری در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

مشاور رییس سازمان فضایی ایران به دیگر رویدادهای آینده در حوزه فضایی اشاره نمود و اظهار داشت: رویداد بعدی در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ مهر ماه و همزمان با هفته جهانی فضا برگزار می گردد و در این رویداد تیم ها و ایده هایی كه از قبل در سلسله رویدادهای سازمان فضایی ایران ثبت نام كرده اند، در یك رقابت استارتاپی توانمندی خویش را در تجاری سازی و رقابت در دنیای كسب وكار محك خواهند زد كه امید است حداقل ۱۰ ایده یا استارتاپ، موفق به حضور در این مسابقه شوند كه در انتها این مسابقه استارتاپی، تیم های برتر فرصت عرضه ایده ها و محصولات خود به سرمایه گذاران و مشتریان بالقوه و بالفعل را خواهند داشت.

وی در انتها ابراز امیدواری كرد: به واسطه سلسله رویدادهای ترویجی و فرهنگ سازی، هیجان استفاده از خدمات و فناوری فضایی در سطح جامعه تولید شود؛ البته این مهم بدون همكاری و مهمتر از آن همدلی بدنه اصلی تشكیل دهنده جامعه فضایی كشور امكان پذیر نخواهد بود.
یزدانی خاطرنشان كرد: محبوب كردن فضا و بهره برداری اقتصادی از آن، تلاش تك تك مخاطبین این رویداد از برگزاركنندگان گرفته تا شركت كنندگان را می طلبد.
1397/05/18
18:46:51
5.0 / 5
2192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید