معاون سازمان فنی و حرفه ای به مهر خبرداد؛

استقبال چشمگیر مهارت آموزان از آموزش های انرژی های تجدیدپذیر

استقبال چشمگیر مهارت آموزان از آموزش های انرژی های تجدیدپذیر كاروخدمت: معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با اشاره به افزایش ۳۶۰درصدی آموزش های مهارتی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در ۴ ماهه نخست سال جاری، از تدوین استانداردهای شغلی در حوزه انرژی خبرداد.علیرضا حاتم زاده در گفتگو با مهر، با اشاره به استقبال مهارت آموزان از آموزش های مهارتی در حوزه انرژی های تجدید پذیر اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست سال جاری ۸۲۸ هزار و ۷۵۰ نفر – ساعت آموزش های مهارتی در حوزه انرژی عرضه شده است در حالیكه در ۴ ماهه نخست سال قبل ۹۴ هزار و ۹۵۳ نفر – ساعت آموزش های مهارتی در این حوزه عرضه شده بود؛ این آمار از افزایش ۳۶۰ درصدی آموزش های مهارتی در حوزه تجدید پذیر در ۴ ماهه نخست امسال نسبت به كل سال قبل حكایت دارد.
وی اظهار داشت: در جهت همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی، در سال های اخیر مبلغ ۲ میلیارد ریال از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تجهیز كارگاه مركز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای كرج و مركز آموزش تكنولوژی های جدید اصفهان اختصاص یافت.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در ادامه اضافه كرد: همینطور با اختصاص یك میلیارد ریال از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعداد ۱۴۸ عنوان شغل و شایستگی های در رابطه با فناوری انرژی شناسایی و ۸۷ عنوان استاندارد آموزش در این حوزه تدوین شد كه هم اكنون این استانداردها و شایستگی های تدوین شده در حوزه فناوری های راهبردی در سایت و پورتال این سازمان قرار دارد.
حاتم زاده در ادامه اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه همكاری با مجری پروژه ملی بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان از زمینه های همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امسال است.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با اشاره به تعامل این سازمان با سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) خبر داد: در همین راستا اجرای طرح تأسیس نیروگاه آموزشی با توان ۳ كیلو وات متصل به شبكه و یك كیلو وات منفصل از شبكه، توسعه بخش خصوصی در این حوزه با صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در برنامه های سازمان بوده و تابحال با برگزاری ۴ دوره آموزشی سیستم های خورشیدی، اجرای دوره های زیست توده با همكاری ساتبا در استان مركزی ویژه مربیان و شركت های خصوصی در مركز تربیت مربی با همكاری ساتبا بخشی همچون اقدامات صورت گرفته این سازمان در حوزه انرژی تجدیدپذیر است.
وی همینطور اضافه كرد: كارگاه های آموزشی در مراكز سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با اختصاص ۶۰ دستگاه آبگرمكن خورشیدی توسط سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق مجهز شده اند.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همكاری این سازمان با سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق اظهار داشت: در سال قبل ۲۳۰ هزار و ۶۰ نفر- ساعت معادل یك هزار و ۴۳۶ نفر- دوره آموزشی در حوزه فناوری انرژی های تجدیدپذیر عرضه شد.
وی اضافه كرد: در سال ۹۶، دوره های آموزشی یاد شده در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، فارس، قم، كردستان، كرمان، كرمانشاه، گلستان، گیلان، مركزی، همدان، یزد و چند استان دیگر صورت گرفته است.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه كشور خبر داد: این سازمان در ۴ ماهه نخست سال جاری ۸۲۸ هزار و ۷۵۰ نفر – ساعت آموزش در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، كرمان، كرمانشاه، گیلان، مركزی و همدان عرضه كرده است.
حاتم زاده خاطرنشان كرد: این آموزش ها عمدتاً در دوره های ارزیاب سیستم های انرژی خورشیدی خانگی، بازاریاب سیستم های انرژی خورشیدی، پتانسیل سنج و ارزیاب سایت نیروگاه خورشیدی، تكنسین ممیزی انرژی، طراح سیستم های تولید گاز سنتز از زیست توده، طراح سیستم های فتوولتاییك، طراح واحد اتصالات الكتریكی و سامانه AC/DC پیل سوخت، فن ورز عایق كاری حرارتی، كاربر بهره بردار و نگهدار نیروگاه فتوولتاییك، متصدی كنترل كیفی سیستم پالایش پسماند و گازهای الای، مدیریت بهینه توان در سیستم هیبریدی تولید توان، نصاب و تعمیركار ابگرمكن خورشیدی و... و. در سال ۹۶ و ۹۷ عرضه شده و می گردد.


1397/07/02
15:53:00
5.0 / 5
2363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید