بندپی در حاشیه نشست هیات دولت:

۳۳۸ هزار شغل تولید می شود، ازریزش الزامی نیروی كارجلوگیری می نماییم

۳۳۸ هزار شغل تولید می شود، ازریزش الزامی نیروی كارجلوگیری می نماییم كاروخدمت: سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ۶ طرح در وزارت كار در مورد اشتغال وجود دارد كه ۳۳۸ هزار اشتغال را به جز اشتغال فراگیر روستایی تولید خواهد نمود.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهارداشت: استان هایی مثل كرمانشاه، سیستان و بلوچستان و كهكیلویه و بویراحمد، استان هایی هستند كه حدودا یارانه دستمزد را به آنها پرداخت می نماییم تا بتوانیم اشتغال را در این استان ها پیگیری نماییم.
وی با اشاره به اینكه طرح تامین مالی خرد را در حوزه هدفگذاری اشتغال پیگیری خواهیم كرد، اظهار داشت: دو طرح تكمیلی داریم، یكی صیانت از اشتغال موجود است كه می خواهیم شرایطی فراهم نماییم تا در كنار تولید یك میلیون اشتغال از ریزش الزامی نیروی كار هم جلوگیری نماییم. تمام بنگاه هایی كه در این زمینه مشكل دارند شناسایی و با آنها مذاكره شده تا بتوانیم در راه تداوم كار آنها، مشكلاتشان را برطرف نماییم.
سرپرست وزارت كار اضافه كرد: طرح تكمیلی دوم نظارت است، تمام تلاشمان این است كه نظارت را درست نماییم تا منابع خاصی كه برای اشتغال در نظر گرفته شده در همین حوزه صرف شود. هم از گروه های مردم نهاد و جهاد دانشگاهی و هم از نهادهای دیگر درخواست داریم تا در این خصوص نظارت داشته باشند كه منابع ذكر شده برای اشتغال صرف شود.
محسنی بندپی با اشاره به اینكه قطع یقین می گوییم كارورزی در محیط كار سال ۹۶، ۳۰ هزار اشتغال داشته كه امسال ۷۰ هزار نفر خواهد بود، خاطرنشان كرد: همینطور لازم به ذكر است ۶ طرحی كه در این وزارت خانه در حوزه اشتغال وجود دارد حدودا ۳۳۸ هزار اشتغال را به جز اشتغال فراگیر روستایی تولید خواهد نمود.وی در مورد مبحث افزایش حقوق كارگران، خاطرنشان كرد: الان بحث حمایت های اجتماعی در دولت مطرح گردیده است تا افرادی كه حداقل حقوق را می گیرند و اقشار خاص هستند حمایت دولت را دریافت كنند.بندپی خاطرنشان كرد: الان حداقل حقوق بگیرها در بسته حمایت اجتماعی در نظر گرفته شده اند. كار كارشناسی آن انجام گرفته است. بزودی مبلغ و جامعه هدفش هم مشخص می گردد. بازنشستگان، افراد تحت پوشش بهزیستی همچون آن ها هستند. هنوز این مورد كه حمایت ها كالا كارت باشد یا كوپن مشخص نیست؛ اما جلساتش در حال برگزاری است و سرعت اجرای آن بالا می رود.سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به تعهد دولت درباره تولید یك میلیون شغل اشاره و تصریح كرد: با عنایت به اینكه حدودا در سه سال گذشته، سه میلیون نفر به جمعیت فعال كشور اضافه شده (از پاییز ۹۳ تا اسفند ۹۶) ۷۰ درصد شغل بوجود آمده است. اگر بخواهیم برای همه بیكاران شغل مناسب بوجود بیاوریم باید برنامه هایی را دنبال نماییم.محسنی بندپی با اشاره به اینكه حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر روستایی در نظر گرفته شده است، تصریح كرد: قراردادها نوشته شده، تفاهمنامه ها هم بسته شده است. در تبصره ۱۸ كه درباره بحث اشتغال است حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده كه شش طرح آن برای وزارت تعاون است.وی در انتها با تاكید بر اینكه شركت های دانش بنیان هم هستند كه با یك هدف گذاری حدود ۷۰ هزارنفر را دربرمی گیرند، بیان كرد: این امیدواری وجود دارد كه آنچه دولت تعهد كرده است را بتوانیم در سال ۹۷ به مرحله اجرا برسانیم.

1397/07/08
10:56:41
5.0 / 5
2132
تگهای خبر: اشتغال , تولید , شركت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید