عضو كارگری شورای عالی كار اعلام كرد؛

سكوت استیضاح كنندگان ربیعی در برابر معیشت حداقلی كارگران

سكوت استیضاح كنندگان ربیعی در برابر معیشت حداقلی كارگران كاروخدمت: عضو كارگری شورای عالی كار اظهار داشت: دیر زمانی از استیضاح ربیعی نگذشته است كه فراموش نماییم استیضاح كنندگان وضعیت معیشتی كارگران را یكی از دلایل استیضاح عنوان می كردند؛ آن آقایان امروز كجا هستند؟به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، علی خدایی عضو كارگری شورای عالی كار در یادداشتی به نكاتی در مورد طرح تفكیك وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و وضعیت معیشت كارگران پرداخت.
در طی روزهای اخیر كه بحث جلسات شورایعالی كار مطرح است و در این زمینه نقطه نظرات مختلف بیان می شود، یك نكته را حدودا به اغلب رسانه ها از جناح های مختلف گفتیم ولی انعكاس داده نشد!! وآن مطالبه ما از نمایندگان مجلس بود.
هنوز دیر زمانی از استیضاح ربیعی نگذشته است كه فراموش نماییم نمایندگان استیضاح كننده وضعیت معیشتی كارگران را یكی از دلایل استیضاح عنوان می كردند، آن آقایان امروز كجا هستند كه معیشت حداقلی كارگران هم بر باد رفته كه هیچ!
آقای سرپرست هنوز حكم وزارت نگرفته تخلف قانونی می كند و از برگزاری جلسات شورایعالی كار هم خودداری می كند؟!؟! شما كه راه استیضاح دوسه ماه یكبار را بلدید چرا در حد یك سئوال هم به این مسئله ورود نمی كنید؟!؟!
و اما بعد....دوستان كارگرم؛ در خلال سالهایی كه من توفیق فعالیت كارگری دارم هیچگاه بدون مسئله نبوده ایم و نخواهیم بود، پس نكته ای كه امروز اهمیت دارد، حفظ مطالبه گری و هوشیاری است.
در حال حاضر علاوه بر مبحث معیشت، مسئله تفكیك وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعی در سطح مجلس مطرح است. كمتر از دوهفته پیش به دعوت آقای محجوب وجهت بیان نظر گروه كارگری در كمیسیون اجتماعی مجلس حضور داشتم و مخالفت كارگران را با ذكر دلایل عنوان كردم. و جالب اینكه نمایندگان كارفرمایان حاضر هم دقیقا با شدت و حدّت ما با این طرح مخالف بودند.
اما این طرح در كمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد؛ كمیسیونی كه هم به واسطه تركیب اعضا وهم به واسطه مسئولیتی كه برعهده دارد باید بیشترین همراهی را با نظرات تشكلهای عالی كارگری وكارفرمایی می داشت، این آقایان اگر نمایندگان ملت هستند كه دوگروه شریك سازمان تامین اجتماعی و وزارت كار یعنی كارگران و كارفرمایان مخالف این طرح بودند! لطفا توضیح دهندبه نظر كدام ملت عمل كردند؟
اما شنیده های مختلف حكایت از این نكته دارد كه فراكسیون امید و از همه مهمتر حزب سیاسی كه سرپرست فعلی وزارت كار هم منتسب به آن حزب است، در كوشش برای تفكیك وزارت تعاون كار ورفاه اجتماعی و بعد از آن دریافت وزارت رفاه وتامین اجتماعی است.
وظاهرا كسی با وزارت كار و تعاون كاری ندارد، و شاید مهمترین دلیل بی توجهی به حوزه روابط كار و تمركز بر بسته های حمایتی حوزه رفاه به همین منظور باشد.
از طرفی پس از واریز منابع درمان سازمان تامین اجتماعی به حساب خزانه دولت اینبار شنیده های ما حكایت از تلاش عده ای برای حذف یكی از معدود كارشناسان و دلسوزان عضو هیئت مدیره دارد. و باز خبر تایید نشده ای حكایت از تلاش عده ای برای تامین وجه مورد نیاز بسته های حمایتی از محل منابع سازمان دارد.
اما چند نكته:
۱-اگرخدای ناكرده سازمان تامین اجتماعی دچار مشكل شود، كشور دچار ابر بحرانی خواهد شد كه حل آن در دست هیچ كس نخواهد بود، لطفا دست از نابودی آن بردارید
۲-فراكسیون امید، فراكسیونی سیاسی است و ورود آن با شكل جمعی به تایید یا رد مسئله ای تخصصی فقط به موقعیت آن در میان مردم لطمه خواهد زد.
به عنوان یك رأی دهنده به لیست شما درخواست میكنم، تنها چیزی كه ازشما ندیدیم امید است، بیش از این ما را پیش كسانیكه به درخواست ما به شما رأی دادند شرمنده نكنید.
۳-انتظار كارگران از نمایندگان مجلس در هر دو زمینه همراهی آنها با بدنه جامعه و تحقق خواسته های آنهاست، فرقی نمیكند امید، ولایی، مستقلین همگی به یك اندازه مسئولند.
۴-باز هم تكرار میكنیم با هر گونه تفكیك در وزارت كار و سازمان تامین اجتماعی قبل از احیای شورایعالی تامین اجتماعی وپیش از اصلاح ساختار مدیریتی سازمان به سمت مدیریت ونظارت سه جانبه مخالفیم.
۵- و باز هم تكرار می نماییم در زمینه افزایش قدرت خرید دست از پیگیری بر نخواهیم داشت وگرچه توقعمان از دولت ومجلس است ما امیدمان صرفا به اتحاد وهمراهی ومطالبه گری كارگران است بس!


1397/07/15
23:27:49
5.0 / 5
2419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید