جزئیات قیمت گذاری بلیت اتوبوس های اربعین

جزئیات قیمت گذاری بلیت اتوبوس های اربعین كاروخدمت: رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری جزئیات برنامه ریزی های صورت گرفته برای جابجایی مسافران و زائران اربعین را شرح داد.احمدرضا عامری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: همانند سال های گذشته در اربعین امسال هم با همكاری ناوگان جاده ای كشور با نهادهای دولتی تصمیم گیر تمام امكانات موجود برای جابجایی زائران اربعین بسیج خواهد شد.

به گفته وی، در سفرهای اربعین تعداد مشخصی از اتوبوس برای حمل و نقل زائران در نظر گرفته نمی گردد بلكه تا زمانی كه نیاز و تقاضا باقی باشد، ناوگان در مسیرهای موردنظر حضور یافته و مسافران را جابجا می كنند.

رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری درباره زمان آغاز جابجایی مسافران مستقیم برای سفرهای اربعین سال ۹۷ هم خاطرنشان كرد: ناوگان ما در هر زمانی كه نیاز به حضورشان وجود داشته باشد در محورهای مختلف فعالیت می نمایند. برنامه ریزی امسال برای سفرهای اربعین رسما از اول آبان آغاز می گردد اما سقفی برای آن در نظر گرفته نشده و روند تا انتهای تقاضا تداوم خواهد یافت.

عامری درباره تصمیم گیری های نهایی برای نرخ بلیت سفرهای اربعین هم اعلام نمود: در جریان مذاكرات و به منظور پشتیبانی از زائران و كاهش فشار بر آنها امسال هم مانند سال قبل افزایش قیمت نخواهیم داشت و جز افزایش كرایه ای كه به منظور جبران هزینه بازگشت یك سر خالی اتوبوس ها اجرایی می گردد افزایش دیگری در دستور كار نخواهیم داشت.

وی اضافه كرد: این تصمیم ها در حالی گرفته شده كه با عنایت به افزایش بهای تمام شده لوازم یدكی مانند لاستیك و دیگر وسایل مورد نیاز، شرایط برای رانندگان دشوار شده است اما به منظور تسهیل شرایط رفت و آمد زائران حسینی سعی شده كه قیمت ها جز افزایشی كه به منظور جبران یك سر خالی بودن رفت و آمد اتوبوس ها پشت سر می گذارند، تغییر دیگری نداشته باشند.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، با نزدیك شدن به ایام اربعین حسینی بخش های مختلف حمل و نقل ایران مقدمات لازم برای برگزاری این مراسم و جابجایی مسافران ایرانی را اعلام نموده اند و در این بین بخش جاده ای همچنان اصلی ترین گزینه برای انتقال مسافران به حساب می آید.

آمارهای سازمان راهداری نشان داده است كه سال قبل بیش از چهار میلیون مسافر با استفاده از مرزهای زمینی در روزهای اربعین به عراق سفر كرده اند كه در این بین مرز مهران اصلی ترین و فعال ترین مرز مشترك به حساب می آید.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال مرز خسروی باز نخواهد بود و مسافران باید از دیگر مرزهای مشترك به عراق سفر كنند. سازمان هواپیمایی كشوری هم چند هفته قبل در جریان جلسه ای مشترك با ایرلاین ها، یك نرخ مصوب را برای پروازهای اربعین تعیین كرد.
1397/07/16
22:59:42
5.0 / 5
2380
تگهای خبر: آمار , تعاونی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید