مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید خبر داد

تولید ۳۰۰ روستای بدون بیكار تا آخر سال

تولید ۳۰۰ روستای بدون بیكار تا آخر سال كاروخدمت: مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با بیان پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در نیمه نخست سال، از هدف گذاری حل مشكل بیكاری ۳۰۰ روستا تا آخر امسال اطلاع داد.اصغرنورالله زاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: برای نیمه اول سال ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مناطق و محیط های روستایی اختصاص دادیم و تابحال به همین میزان طرح تصویب كردیم. از این میزان اعتبار برای ۶۸۵ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده كه ۵۰۰ میلیارد تومان آن بعنوان تسهیلات پرداخت شده است.

وی درباره طرح های اشتغال به تصویب رسیده در صندوق، اظهار داشت: هم اكنون ۱۶ هزار و ۲۰۰ طرح مصوب شده كه از این تعداد برای ۱۳ هزار و ۶۷۰ طرح قرارداد منعقد شده و به مرحله پرداخت تسهیلات رسیده است.

مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با تاكید بر لزوم تولید كسب و كار در روستاها و كوشش برای پایداری آن اظهار داشت: امروز برای حفظ و پایداری كسب و كار در روستاها باید تلاش نماییم. طبعا بخشی از مهاجرت ها اجتناب ناپذیر است و نمی توان به صورت صددرصد جلوی آنرا گرفت ولی هدف ما در صندوق كارآفرینی امید این است كه فرصت های اشتغال را در روستاها تولید و به حفظ و ماندگاری افراد در روستاها كمك نماییم تا آن بخشی كه به علت نبود شغل مهاجرت می كنند، محدود شوند.

نورالله زاده در عین حال از هدف گذاری تولید ۳۰۰ روستای بدون بیكار تا آخر سال اطلاع داد و اظهار داشت: طرح "هر روستا ـ یك محصول" را هم چنان دنبال می نماییم و درصددیم تا آخر سال در هر استان یك روستای بدون بیكار تحقق یابد. خوشبختانه تمام استان ها به سامانه "كارا" متصل هستند كه ظرفیت هایشان را شناسایی و متقاضیان را در سامانه ثبت نام كرده و وارد مرحله پرداخت تسهیلات شده ایم. بعنوان مثال در سیستان و بلوچستان ۶۰ طرح را برای ۶۰ نفر شناسایی كردیم كه كار تسهیل گری و برگزاری دوره آموزشی آن انجام شده است.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی با اولویت تاسیس تعاونی در روستاهای دارای مزیت نسبی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. اجرای موفق این طرح، كاهش مهاجرت به شهرها، اشتغالزایی و حل بیكاری در مناطق روستایی و عشایری را به دنبال دارد. مجلس سال قبل یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی را برای توسعه اشتغال در مناطق محروم و روستایی به تصویب رساند.
1397/07/18
14:33:55
5.0 / 5
2810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید