می خواهید در سنین پایین بازنشسته شوید؟

می خواهید در سنین پایین بازنشسته شوید؟ كاروخدمت: یك توسعه دهنده كسب و كار اظهار نمود: استارتاپ ویكندها، فرصتی هستند تا ایده ها را به كسب و كار تبدیل كنند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، سعید ابراهیمیان در آیین شروع به كار نخستین رویداد استارتاپی حوزه فضای مجازی كه توسط مجموعه رویدادهای كارآفرینی جهاددانشگاهی زنجان برگزار می شود، با اشاره به اینكه مهم ترین داشته هر انسانی زمان است، اظهار داشت: باید یاد بگیریم كه برای پول كار نكنیم و به دنبال این باشیم كه با تولید كسب و كارهای جدید خویش را در سنین پایین بازنشسته نماییم و از مزیت این كسب و كارها بهره ببریم.
وی با تعریف شانس افزود: شانس به معنای آمادگی داشتن برای یك فرصت است و اگر این آمادگی را برای فرصت ها در خودتان تولید كنید باور خواهید كرد می توانید.
این تسهیل دهنده كسب و كار با اشاره به اینكه استارتاپ ویكندها، فرصتی هستند تا ایده ها را به كسب و كار تبدیل كنند، اظهار داشت: اگر به تعریف اثر پروانه ای واقف باشید می دانید كه اگر پروانه ای در آن سر دنیا بال هایش را تكان دهد در این سر دنیا طوفانی برپا خواهد شد و این امر یعنی اینكه كارهای كوچك شما بی نتیجه نخواهد ماند.
ابراهیمیان اضافه كرد: 80 درصد رخدادها، توسط 20 درصد ایده ها محقق می گردد و برای رسیدن به یك كسب و كار باید 20 درصد تلاش خویش را انجام دهید تا به 80 درصد نتیجه آن دست پیدا كنید. در هر رویداد استارتاپی بالغ بر 54 ساعت بر روی یك ایده كسب و كار، كار می گردد و تلاش می گردد تا افراد با تشكیل تیم و پرورش ایده در خلال این 54 ساعت به یك نتیجه برای تولید كسب و كارهای جدید دست پیدا كنند.
این توسعه دهنده كسب و كار با اشاره به قانون پاركینسون، تصریح كرد: این قانون بیان می كند كه برای هر كاری هر چه قدر كه زمان تخصیص دهید همان قدر طول می كشد و طبق قانون پاركینسون 54 ساعت برای پرورش یك ایده مناسب برای تولید یك كسب و كار كافی است.

یك توسعه دهنده كسب و كار دیگر هم اظهار نمود: غالب كسب و كارهای موفق، تیم های دو نفره بودند.
سیدرضا علوی در این آیین با اشاره به اینكه رویدادهای استارتاپی غالبا هدف آموزشی دارند، اظهار داشت: آموزش عملی و ترویج كارآفرینی ناب با استفاده از تجربه و شبكه سازی بین عوامل محلی اكوسیستم كارآفرینی از اهداف استارتاپ ها است. شبكه سازی می تواند بسیار در موفقیت افراد شركت كننده در استارتاپ ها اثرگذار باشد.
علوی با اشاره به اینكه شانس دارای یك منطق است، اضافه كرد: نگرش، فرصت و اقدام و آمادگی از چهار اصول شانس به حساب می آید و آموزش و شبكه سازی بسیار در این فرآیند اهمیت دارد.
این توسعه دهنده كسب و كار اظهار داشت: حدودا همه كسب و كارهای موفق تیم های دو نفره بودند و استارتاپ ها فرصتی است تا افراد تیم خویش را برای كسب و كار پیدا كنند.
وی با اشاره به تعریف ریسك به اینكه ریسك احتمال وقوع یك رخداد كه معمولا خوش آیند هم نیست، اظهار داشت: دو مدل ریسك در كسب و كارها وجود دارد كه یكی از آنها ریسك فناوری است كه خطری كه از سوی فناوری می تواند وجود داشته باشد را بررسی می كند و دیگری ریسك بازار است و اینكه آیا می توانیم محصولی كه تولید كرده ایم را بفروشیم را بررسی می كند.
علوی اظهار داشت: ریسك فناوری در حوزه آی تی زیاد نیست و در واقع در این رویداد كمك خواهیم كرد تا گروه ها ریسك بازار را كاهش دهند.
این تسهیل كننده كسب و كار اظهار نمود: كسب و كار نو پا سازمانی موقتی است كه در جست وجوی یك مدل كسب و كار مقیاس پذیر، تكرارپذیر و سودآور است و استارتاپ ها در واقع شركت نیستند و یك تیم هستند و از همین نظر است كه در این رویدادها شبكه سازی اهمیت پیدا می كند.
وی ادامه داد: چرخه اعتبار سنجی مدل، الگویی است كه ریسك كار را پایین می آورد و كمترین خصوصیت های كه می توان با كمك آن از مشتری بازخورد مناسب گرفت حداقل محصول قابل عرضه است و با كمك این مدل می توان این كار را انجام داد.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، استارتاپ یك كسب و كاری است كه قسمتی از آن مبتنی بر فناوری است. هر كسب و كار كه بر پایه فناوری است، لزوما استارتاپ نیست، ولی همه استارتاپ ها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و فناوری های نوین استفاده می نمایند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد كاربران بالایی برسند.

استارتاپ ویكند هم (به انگلیسی: Startup Weekend) یك رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست كه در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شركت كنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیك گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح كنند، گروه تشكیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا نماید.
این برنامه جهانی در بیشتر از ۴۸۰ شهر دنیا برگزار گردیده و شبكه پهناوری از مشتاقان كارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویكند، ایده های زیادی مطرح می شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا. این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز جمعه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز یكشنبه ادامه دارد. در این برنامه شركت كنندگان (كمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یك فضای مشترك قرار می گیرند و با كمك مربیان خبره كه از میان كارآفرینان موفق انتخاب می گردند ایده ها را به كسب و كار تبدیل می كنند. در انتها برنامه تیم ها پروژه های خویش را به هیئتی از داوران كه از میان جامعه سرمایه گذار و استادان دانشگاهی و كارآفرینان هستند، عرضه می كنند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایكروسافت، آمازون و... حمایت تجاری می گردد.​
1397/07/27
22:21:47
5.0 / 5
2739
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید