دبیر كمیته حمل و نقل اربعین در گفت وگو با ایسنا:

شایعه بازار سیاه اتوبوس های اربعین صحت ندارد

شایعه بازار سیاه اتوبوس های اربعین صحت ندارد كاروخدمت: دبیر كمیته حمل و نقل اربعین اعلام نمود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته مسافران و زائران اربعین كه قصد دارند از مرزهای زمینی به داخل كشور بازگردند، می توانند برای سوار شدن به اتوبوس به پایانه های رسمی در نظر گرفته شده رجوع كنند و در این پایانه ها با عنایت به نظارت صورت گرفته، بازار سیاه خاصی وجود ندارد.


رضا نفیسی در گفت وگو با ایسنا خاطرنشان كرد: ما در طول روزهای گذشته تمامی ظرفیت ممكن برای بازگشت زائران اربعین به كشور را بسیج كرده ایم و حتی حركت تعدادی از اتوبوس های بین المللی هم متوقف گردید تا زائران بتوانند به شهرهای خود باز گردند. در پایانه های مرزی قیمت های در نظر گرفته شده به شكل مصوب اجرایی می گردد و نظارت های كاملی برای جلوگیری از گرانفروشی صورت گرفته است.

وی درباره شایعه مطرح شده از شكل گیری بازار سیاه بلیت اتوبوس در پایانه های مرزی كشور توضیح داد: تعدادی از مسافران برای دور زدن ترافیك شكل گرفته در مرزها خویش را به بیرون از پایانه می رسانند و قصد دارند در راه جاده خودرویی را برای بازگشت انتخاب كنند كه در این حوزه امكان بالا بردن قیمت ها از جانب برخی رانندگان وجود دارد اما جز این مشكلی گزارش نشده و اگر هر یك از زائران با قیمت های غیرمنطقی رو به رو شده اند، می توانند گزارش خویش را به سازمان راهداری ارائه نمایند تا در ارتباط با متخلفان احتمالی تصمیم گیری شود.

دبیر كمیته حمل و نقل اربعین درباره وضعیت اتوبوس های موجود در پایانه های مرزی هم اظهار داشت: ما در روز گذشته بیشتر از ۲۴۰ هزار زائر داشتیم كه فقط با استفاده از مرز مهران وارد كشور شدند كه این یك ركورد به حساب می آید. با این حال ازدحام به شكل ۲۴ ساعته سعی شده كه شرایط برای زائران فراهم گردد. تعداد زیادی از اتوبوس های ما در ترافیك پایانه های مرزی برای چند ساعت باقی مانده اند كه با رسیدنشان به پایانه ها خیلی از تقاضاهای موجود پاسخ داده شده.

نفیسی اضافه كرد: امروز (پنجشنبه) هم بیشتر از ۹۰ هزار زائر وارد مرز مهران شده اند كه هر چند نسبت به روز گذشته روند كاهشی را نشان می دهد، اما همچنان تقاضا بسیار بالاست ولی تلاش می گردد كه با رساندن اتوبوس های مورد نیاز مردم در كوتاه ترین زمان ممكن شرایط برای جابه جایی زائران محیا شود.

وی تصریح كرد: هر اتوبوس با عنایت به شیفت كاری در نظر گرفته شده، در هر ۷۲ ساعت، تنها یك بار می تواند به پایانه های مرزی رفته و مسافران را باز گرداند. با این وجود سعی شده تمام ظرفیت موجود در ناوگان برای جابه جایی زائران آماده خدمت باشند و امیدواریم ظرف روزهای آینده تمامی افرادی كه برای زیارت به عراق رفته بودند، به كشور بازگردند.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، بعد از به انتها رسیدن مراسم اربعین در ایام گذشته تعداد زیادی از زائران به كشور باز گشته اند كه تابحال تعداد آنها از یك میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم عبور كرده اند.

وزارت راه و شهرسازی در سه بخش ریلی، هوایی و زمینی سفرهای اربعین امسال را مدیریت كرد.
1397/08/11
00:26:58
5.0 / 5
2896
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید