انتقال 20 درصد بار ترافیكی بنادر در بخش كالاهای اساسی به بندر شهید بهشتی

انتقال 20 درصد بار ترافیكی بنادر در بخش كالاهای اساسی به بندر شهید بهشتی كاروخدمت: مدیركل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار داشت: 20 درصد بار ترافیكی بنادر در بخش كالاهای اساسی به بندر شهید بهشتی منتقل میگردد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، «صادقی نژاد» اضافه كرد: دو درخواست شفاف این سازمان درباب بندر شهیدبهشتی چابهار مطرح گردیده است كه بزودی اجرایی میگردد.
وی با اشاره به این كه بندر شهیدرجایی هاب كانتینری و بندر امام خمینی(ره) هاب غلات در كشور بشمار می روند و بعنوان دو بندر بزرگ كشور مطرح هستند كه همواره توجه به آنها در اولویت قرار دارد، در ادامه اظهار نمود: از طرف دیگر با عنایت به اقدامات انجام شده درباب تأسیسات زیربنایی و سیاست ها و برنامه های توسعه ای مدنظر نظام در مورد سواحل مكران، در بندر شهیدبهشتی چابهار اقدامات مناسبی در زمینه ورود تجهیزات، راه اندازی اسكله ها و قرارداد اپراتوری هندی ها صورت گرفته است.
وی افزود: دو درخواست شفاف سازمان بنادر درباب بندر شهیدبهشتی چابهار مطرح گردیده است، در مورد اول قرار بر این است تا ۲۰ درصد كالاهای اساسی كه در بنادر دیگر تخلیه میگردد در بندر شهیدبهشتی چابهار تخلیه شده و بر این اساس ۲۰ درصد بار ترافیكی بنادر دیگر در بخش كالاهای اساسی به بندرشهید بهشتی برود.
مدیركل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی، اضافه كرد: مورد دوم باز مربوط به درخواست افزایش تخفیف سود بازرگانی در بندر شهیدبهشتی چابهار از ۱۰ به ۳۰ درصد پیشنهادی بوده این درخواست در مرحله نهایی قرار دارد و بزودی با طی مراحل افزایش این تخفیف به ۲۵ درصد قطعی میگردد.
صادقی نژاد با بیان این كه اگر ۲۰ درصد كالاهای اساسی كشور وارد بندر شهیدبهشتی چابهار شود، دیگر نیاز نیست تا كشتی ها از دریای عمان و خلیج فارس رد شوند و در بندر امام خمینی(ره) پهلو بگیرند و از آنجا غلات استان های شرقی همچون سیستان و بلوچستان و خراسان توزیع شود، اظهار داشت: الان بیشتر از ۹۰ درصد نیاز كشور در حوزه كالاهای اساسی از راه بندر امام خمینی(ره) و ۱۰ درصد دیگر باز از راه سایر بنادر تأمین میگردد.
وی افزود: به دنبال این هستیم تا ۲۰ درصد كالاهای اساسی فله كه از راه بندر امام خمینی(ره) به كشور وارد می شوند از راه بندر شهیدبهشتی چابهار وارد شده و این دفعه ترافیكی از غرب به شرق كشور منتقل شود. این درخواست به معاون اول رئیس جمهوری نمایش شده است و سپس آن به كمیسیون زیربنایی هیئت دولت ارجاع داده می شود. در همین رابطه جلسات مختلفی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شده است و تحقق این مسأله یكی از درخواست های مطرح شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی است.1397/08/24
20:14:50
5.0 / 5
2261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید