كارگران زیر تیغ قراردادهای یك ماهه

كارگران زیر تیغ قراردادهای یك ماهه كاروخدمت: مدیركل امور سیاسی و انتخابات استانداری سمنان از قراردادهای یك ماهه بعنوان یك نقص عمومی در فضای كاری امروز كارگران نام برد و اظهار داشت: كارگران چنانچه اعتراض و یا شكایتی كنند متاسفانه از طرف برخی كارفرماها با تهدید به اخراج روبرو می شوند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، سعید متقی در همایشی كه به مناسبت سالروز تصویب قانون كار از طرف خانه كارگر استان برگزار شد، اظهار نمود: جدای از انعقاد قراردادهای یك ماهه با كارگران در بعضی واحدها، برخی كارفرماها به واسطه برخی نقصها در این شرایط حداقل های حقوقی را برای كارگران در نظر می گیرند و از این رو سفره معیشت كارگران كوچكتر میگردد.
وی با اشاره به اینكه قانون كار نیازمند اصلاحاتی است، اضافه كرد: اصلاح قانون كار با هدف انعطاف بیشتر و ارتقاء قانون كار باید با اولویت تامین منافع كارگر و كارفرماها پیگیری شود.
مدیركل امور سیاسی و انتخابات استانداری سمنان با اشاره به تصویب قانون كار در سال 1325 و اصلاح آن با افزودن مصوباتی به این قانون در سال 1337 اظهار داشت: پس از انقلاب در 29 آبان ماه 69 قانون كار تصویب گردید اما با گذر زمان این قانون نیازمند اصلاحاتی است.
وی با اشاره به انتقادات كارگران و كارفرمایان به بخش هایی از این قانون اضافه كرد: به نظر می آید نقص عمده این قانون وجود ساز و كارهایی است كه به انعقاد قراردادهای كوتاه مدت انجامیده و از این رو برخی كارفرماها، كارگران را با تهدید به اخراج وادار به پذیرش آن می كنند.
متقی با اشاره به مشكلات معیشتی قشر كارگر و كوچكتر شدن سفره آنها در ماه های اخیر اشاره كرد: در استان سمنان در همین راستا جلساتی با فعالان و تشكل های كارگری و همچون خانه كارگر استان داشتیم و خوشبختانه اقدامات و تمهیداتی در امتداد پشتیبانی از آنها صورت گرفته است بااینكه این اقدامات به تنهایی كافی نیست.
وی با اشاره به شرایط امروز كشور در عرصه بین المللی افزود: نفوذ جمهوری اسلامی در جهان و منطقه خصوصاً در چهار-پنج سال اخیر توانسته ابتكار عمل را از امریكا بگیرد و همین سبب شده كه امریكایی ها به فشار و جنگ اقتصادی تمام عیاری ضد ایران روی بیاورند.
متقی با اشاره به اینكه وظیفه دولت و مسئولان در این شرایط حفظ انسجام و وحدت بیشتر است اظهار داشت: خدمت رسانی بیشتر و تقویت اعتماد عمومی باید در این شرایط در دستور كار مسئولان قرار گیرد.1397/08/30
14:55:02
5.0 / 5
2438
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید