مقام مسئول وزارت كار به مهر خبر داد؛

واریز یك ماه از مطالبات كارگران هفت تپه تا فردا

واریز یك ماه از مطالبات كارگران هفت تپه تا فردا كاروخدمت: مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار از تعیین تكلیف مطالبات كارگران هفت تپه خبرداد وگفت: تا فردا حقوق یك ماه و تا۱۵آذر هم حقوق دوم ازمطالبات معوق به حساب كارگران واریز می گردد.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نتیجه سلسله جلسات امروز در مورد رسیدگی به وضعیت كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه اظهار داشت: بامداد امروز جلسه شورای تامین شهرستان شوش برای بررسی وضعیت این شركت برگزار گردید و بعد از آن تعداد ۳۰ نفر نمایندگان كارگران شركت هفت تپه مهمترین مطالات خویش را بیان نمودند.
وی با اشاره به چهار مطالبه نمایندگان كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه اضافه كرد: نخستین مطالبه آنها آزادی كراگران بازداشت شده بود كه روز گذشته ۱۵ نفر از كارگران آزاد شدند و مابقی هم با وعده دادستان شهرستان شوش در صورت نداشتن مشكل خاص آزاد خواهند شد.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار دومین مطالبه كارگران این شركت را پرداخت مطالبات معوق عنوان نمود و اظهار داشت: بی توجهی خریدار و سهامدار شركت نسبت به وضعیت كارگران و در نهایت تقویت بخش مدیریتی این شركت مطالبات مهم كارگران بود.
یاوری اظهار داشت: به احتمال بسیار زیاد تا آخر روز اداری فردا یك ماه و بطور قطع تا ۱۵ آذرماه حقوق ماه دوم از چهار ماه مطالبه كارگران پرداخت می گردد. مطالبات دو ماه دیگر كارگران هم بعد از آن پرداخت خواهد شد.
این مقام مسئول در وزارت كار اضافه كرد: همینطور مطالباتی در مورد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل داشتند كه دستور دادده شد بلافاصله نسبت به اجرای این طرح برای كارگران اقدام شود؛ همینطور دستور داده شد تشكل رسمی و قانونی برای كارگران با استفاده از اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان به سرعت پیگیری شود تا یك تشكل رسمی داشته باشند و به نمایندگی از كارگران در جلسات و مجامع حضور پیدا كنند.
وی تصریح كرد: در نهایت در جمع كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه حضور پیدا كردیم حضور پیدا كردیم و از آنها خواستیم تا با حضور در شركت تولید را از سر بگیرند تا شركت از فردا چرخه فعالیت خویش را آغاز كند.
بر اساس این گزارش، حدود ۵ هزار نفر از كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه طی حدود سه هفته گذشته به علت مطالبات معوق دست به اعتراضات صنفی زده بودند.

1397/09/05
20:35:18
5.0 / 5
2180
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید