عضو كارگری شورای عالی كار در گفتگو با مهر؛

تشكیل نشست فوق العاده شورایعالی كار ابتر ماند

تشكیل نشست فوق العاده شورایعالی كار ابتر ماند به گزارش كاروخدمت عضو كارگری شورای عالی كار، با انتقاد از بی اهمیتی وزارت كار به تشكیل فوق العاده شورای عالی كار جهت بررسی قدرت خرید خرید كارگران، اظهار داشت: متاسفانه روند كاهش قدرت خرید كارگران همچنان ادامه دارد.علی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به عدم برگزاری نشست شورای عالی كار با دستور كار ترمیم مزد كارگران در سال ۹۷ اظهار داشت: طبق مواد ۱۶۷ و ۱۶۸ قانون كار جلسات شورای عالی كار باید به صورت ماهیانه برگزار گردد و در صورت درخواست سه نفر از اعضا، جلسات این نشست به صورت فوق العاده باید تشكیل گردد و با عنایت به این كه نشست های معمول این شورا به صورت ماهیانه باید تشكیل گردد، ازاین رو تشكیل جلسات فوق العاده نباید بیشتر از دو هفته زمان ببرد.
عضو كارگری شورای عالی كار با اشاره به اینكه از آخرین نشست شورای عالی كار با حضور وزیر كار یك ماه می گذرد، اظهار داشت: نه تنها به درخواست كارگران برای برگزاری نشست فوق العاده اهمیتی قائل نشدند بلكه زمان تشكیل جلسه عادی هم فرا رسیده است.
وی با اشاره به اینكه همچنان بر تشكیل سریع شورای عالی كار با دستور كار «ترمیم مزد كارگران در سال ۹۷» تاكید داریم، تصریح كرد: متاسفانه روند كاهشی قدرت خرید كارگران علی رقم روند نزولی قیمت ارز در بازار آزاد ادامه دارد و شاهد افت شدید قدرت خرید كارگران هستیم كه باید هر چه سریع تر در نشست شورای عالی كار باید این مورد تعیین تكلیف شود.
این فعال كارگری اظهار داشت: با وجود گذشت ۹ ماه از سال، فقط سه نشست شورای عالی كار در سال ۹۷ برگزار شده است و باید ۶ نشست دیگر در حالت عادی برگزار می شد.
خدایی با اشاره به اینكه عملا به نظر می آید سه جانبه گرایی در وزارت كار روبه تعطیلی است، تصریح كرد: با عنایت به اینكه تغییرات مدیریتی در معاونت روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به یك ثبات نسبی رسیده انتظار می رود هر چه سریعتر نشست شورای عالی كار با دستور كار افزایش قدرت خرید در سال ۹۷ برگزار گردد.
عضو كارگری شورای عالی كار تصریح كرد: متاسفانه زمزمه هایی در خصوص آغاز مذاكرات برای مزد ۹۸ وجود دارد در صورتی كه هم اكنون ورود به این مقوله زود است و درخواست ما برای تشكیل شورای عالی كار صرفا با هدف افزایش قدرت خرید برای سال جاری است.
وی تصریح كرد دولت به صورت مشخص برای ترمیم قدرت خرید كارگران وقت كشی می كند كه در این شرایط باید نشست شورای عالی كار برای تصویب یا حتی رد افزایش مزد «سال ۹۷» برگزار گردد تا صرفا قدرت خرید كارگران برای سال جاری مورد بررسی قرار گیرد.

1397/09/26
14:58:36
5.0 / 5
2422
تگهای خبر: خرید , كارگر , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید