رییس اتحادیه املاك:

فریب قیمتهای كذایی مسكن در سایت ها را نخورید!

فریب قیمتهای كذایی مسكن در سایت ها را نخورید! به گزارش كاروخدمت رییس اتحادیه مشاوران املاك اظهار داشت: یك سایت مجازی با درج قیمتهای گاها كذایی، بازار مسكن را به سمت توهمات قیمتی می كشاند.


مصطفی قلی خسروی در حاشیه نمایشگاه مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: متاسفانه یك سایت مجازی كه مردم می توانند آگهی فروش خانه های خویش را به صورت مجانی در آن درج كنند، بازار مسكن را به سمت قیمت های غیرواقعی سوق می دهد. سابقا بعضی دفاتر مشاور املاك قیمت واحدهای مسكونی را پشت شیشه نصب می كردند كه ما با آنها برخورد كردیم اما الان مرجع قیمت ها را یك سایت مجازی تعیین می كند.
وی در تشریح مضرات این اقدام سایت مجازی فروش املاك اظهار داشت: به صورت مثال، فردی كه قیمت خانه اش متری 10 میلیون تومان است و اصلا قصد فروش خانه را ندارد با عنایت به مجانی بودن تبلیغات در این سایت، یك آگهی منتشر و قیمت خانه خویش را متری 16 میلیون تومان تعیین می كند. فرض نماییم یك نفر هم در یك نقطه از كشور آن آگهی را می بیند و خانه را می خرد. همین ملاك قیمت ها می گردد. من این اخطار را به هموطنان عزیز می دهم كه رقم های درج شده در این سایت مجازی به هیچ وجه مورد تایید نیست و نباید فریب آنرا بخورند.
رییس اتحادیه مشاوران املاك تهران با اشاره به اینكه متقاضیان محترم برای خرید مطمئن به دفاتر مشاور املاك رجوع كنند، اظهار نمود: دلال به معنای دلالت كننده و كسی كه توازن را برقرار می كند است. سامانه املاك و مستغلات هم در اختیار عموم قرار دارد كه مردم می توانند از آن استفاده كنند و خرید مناسبی داشته باشند.
خسروی، هدف از شركت در نمایشگاه مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری را تعامل با وزارت راه و شهرسازی عنوان و خاطرنشان كرد: مشاوران املاك باید به علم روز دلالی و همینطور مواردی چون صنعت ساختمان و شهر هوشمند اشراف داشته باشند. بنابراین تعاملات خویش را با مشاغل و دستگاههای مرتبط برقرار می نماییم. در جریان این نمایشگاه با مهندس اسلامی، وزیر راه و شهرسازی صحبتهایی درمورد كد رهگیری داشتیم.
وی افزود: با عنایت به رویكرد وزیر راه و شهرسازی درمورد ساخت و ساز، امیدواریم مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاهها كمك كنند تا وزارتخانه به این مهم دست پیدا كند؛ چونكه صنعت ساختمان، از یك سو موتور محرك اقتصاد است و از جانب دیگر، افزایش ساخت و ساز به تعادل در بازار مسكن كمك می نماید.1397/10/25
14:53:44
5.0 / 5
2208
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید