انحرافات مالی زیر مجموعه های وزارت راه در بودجه ۹۶

انحرافات مالی زیر مجموعه های وزارت راه در بودجه ۹۶ به گزارش كاروخدمت طبق گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶، درآمدهای دولت از ایرلاین های داخلی به مبلغ ۱۳۰۹ میلیارد تومان وصول نشده است و در عین حال بیشترین میزان انحراف از قوانین مقررات سازمان بنادر و دریانوردی به ترتیب مربوط به بنادر شهیدرجایی، امام خمینی(ره)، انزلی و شهیدبهشتی بوده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، بر مبنای ماده "۲۱۹" آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات گزارش كامل تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ به مجلس شورای اسلامی عرضه كرد كه خلاصه آن در چارچوب پنج بخش شامل منابع و مصارف، تبصره ماده واحده، بودجه شركت ها، حسابرسی عملكرد و پیشنهاد برای اصلاح ساختار بودجه بود.

شركت مادرتخصصی فرودگاه های كشور
درآمدهای دولت بابت مواد ۶۳ و ۸۷ قانون وصول بعضی از درآمدهای از ایرلاین های داخلی به مبلغ یك هزار و ۳۰۹ میلیارد تومان وصول نشده است و علاوه بر این به علت عدم اجرای بند "ب" ماده ۵۳ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص واقعی سازی نرخ خدمات فرودگاهی مبلغ ۲۵۱ میلیارد تومان تخفیف اعطا شده است.

سازمان بنادر و دریانوردی
سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های ۱۳۹۰ تا ۹۶ با جذب سرمایه گذاری معادل هشت هزار و ۹۶۷ میلیارد تومان از محل ۳۰۳ قرارداد منعقد شده توانسته است به میزان ۸۱.۵ درصد از میزان سرمایه گذاری هدف گذاری شده را محقق كند و در طول برنامه پنجم توسعه و سال ۱۳۹۶، این سازمان در سال ۱۳۹۴ با جهش قابل ملاحظه در جذب سرمایه گذاری ها معادل ۱۴۷.۶ درصد از اهداف خویش را محقق كرده است و از سویی جمع كل موارد انحراف از قوانین و مقررات سازمان شامل ۱۲۱ مورد دارای ارزشی معادل ۱۵۲ میلیارد تومان است.
بیشترین میزان انحراف اعلام شده مربوط به بندر شهید رجایی استان هرمزگان به میزان ۶۰ مورد و انحراف ۵۰ درصد است. بندر امام خمینی (ره) استان خوزستان، بندر انزلی در استان گیلان و بندر شهید بهشتی استان سیستان وبلوچستان به ترتیب دارای بیشترین موارد تخلف در رده های بعدی بودند.

وزارت راه و شهرسازی
از سال ۱۳۹۱ تا سال ۹۶ جمعاً مبلغ هزار و ۱۸۲ میلیارد تومان اعتبار جهت نوسازی بافت های فرسوده مصوب شده كه از این مقدار مبلغ ۵۱۷ میلیارد تومان معادل ۴۴ درصد تخصیص داده شده است. همینطور در سنوات مذكور تسهیلات به بافت های فرسوده توسط بانك های عامل مبلغ ۱۲ هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان مصوب شده است كه مبلغ هفت هزار و یكصد و ۷۶ میلیارد تومان آن تخصیص و مبلغ چهار هزار و ۷۱ میلیارد تومان آن استفاده و منجر به انعقاد قرارداد شده است.
همینطور با لحاظ تعداد واحد، سهمیه مصوب برای تعداد ۴۵۰ هزار و ۱۰۲ واحد بوده است كه از این مقدار ۱۷۹ هزار و چهار واحد معرفی شده اند كه نهایتاً تعداد ۱۳۶ هزار و ۴۹۵ واحد معادل ۳۰ درصد منجر به انعقاد قرارداد شده است.1397/11/10
00:10:16
5.0 / 5
2102
تگهای خبر: تخصص , توسعه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید