با تخصیص 1900 میلیارد تومان اعتبار

تار و پود قالیبافان رنگ امید گرفت

تار و پود قالیبافان رنگ امید گرفت كاروخدمت: مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از تصویب ۱، ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه قالیبافان در سال آینده خبرداد و تخصیص این اعتبار را گام بزرگی در حفظ امنیت شغلی قالیبافان و پیشگیری از ریزش بافندگان فرش دانست.عبداله بهرامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: كمیسیون تلفیق مجلس با پیگیری های بسیار مركز ملی فرش ۱، ۹۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بیمه قالیبافان و بافندگان فرش در سال آینده اختصاص دادند كه خبر بسیار خوشی برای بافندگان فرش به حساب می آید و در امنیت شغلی بافندگان و بهره مندی از مزایای بیمه تأثیر بسزایی دارد.

وی افزود: تا سال ۱۳۹۲ جمعاً ۴۷۰ هزار بافنده در كشور بیمه شدند ولی از این سال به بعد به سبب نبود بودجه و عدم تأمین منابع مالی، بیمه قالیبافان قطع شد چون دولت باید ۲۰ درصد سهم بیمه خودرا می پرداخت بنا بر این هر سال با ریزش ۵۰ هزار نفری قالیبافان روبه رو بودیم ولی خوشبختانه با تصویب نمایندگان مجلس در بودجه سال ۹۸، مبلغ ۱، ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه قالیبافان اختصاص یافته كه در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار خواهد گرفت.

به گفته بهرامی این مبلغ در كلیات بودجه به تصویب رسیده است و رقم آن نسبت به سال قبل كه ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان بود، افزایش یافته است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، از فرش بعنوان مهمترین كالای تولیدی ایرانی نام برد كه برند جهانی دارد و اظهار داشت: مقایسه صادرات فرش دستباف طی ۱۰ ماه گذشته كاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی صادرات فرش را نشان داده است كه عاملی منفی در صادرات فرش دستباف به حساب می آید.

وی اضافه كرد: برخی مشكلات و تحریم هایی كه از مهر ماه شروع شد به صادرات فرش دستباف ایران لطمه زد و همین امر سبب شد تا بحث بیمه و امنیت شغلی به یكی از دغدغه های جدی قالیبافان تبدیل گردد كه با تصویب مجلس این دغدغه برای سال آینده تا حد زیادی برطرف شد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، برابر آمارها ارزش سالانه صادرات فرش ایران حدود ۴۰۰ میلیون دلار است كه ۱۲۰ میلیون دلار آن به آمریكا صادر می شود. كاهش تقاضا، مشكلات مربوط به نقل و انتقالات مالی ناشی از تحریم ها و اجرای پیمان سپاری ارزی همچون عوامل كاهش صادرات فرش ایران به حساب می آید.
1397/12/07
19:53:37
5.0 / 5
2037
تگهای خبر: آمار , بیمه , تعاونی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید