معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ساخت ۲۵ هزار واحد مسكن مشاركتی در شهر جدید صدرا

ساخت ۲۵ هزار واحد مسكن مشاركتی در شهر جدید صدرا به گزارش كاروخدمت معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیأت مدیره شركت تخصصی عمران شهرهای جدید ایران از راه اندازی ۲۵ هزار واحد مسكن به شكل مشاركتی در شهر صدرا اطلاع داد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی بعدازظهر چهارشنبه هشتم اسفند در آیین افتتاح پروژه های عمرانی شركت عمران شهر جدید صدرا اظهار داشت: در امتداد سیاست دولت در خصوص ایجاد ۴۰۰ هزار واحد مسكونی برای اقشار متوسط در كشور این مهم در دستور كار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از مجموع ۴۰۰ هزار واحد پیش بینی شده، راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد بر عهده شهرهای جدید قرار داده شده كه شهر صدرا از این میزان ۱۲ درصد خواهد بود.
طاهرخانی با اشاره به اینكه این واحدهای مسكونی با مشاركت بخش خصوصی صورت خواهد گرفت، اضافه كرد: در حوزه مسكن مهر باز تمام تلاش ها باید معطوف به اتمام پروژه ها تا نیمه دوم سال آتی باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از مدیرعامل شركت عمران صدرا خواست با دقت مباحث مربوط به پروژهای مسكن مهر در شهر جدید صدرا را تا سال آینده تعیین تكلیف كند.
طاهرخانی اشاره كرد: در امتداد ملكی كردن سایت های مسكن مهر بعنوان یكی از سیاست های كلان و راهبردی اعلامی در كشور، منابع لازم در اختیار شركت های شهرهای جدید قرار خواهد گرفت.
وی از رویكرد ایجاد مراكز محله به شكل یكپارچه با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در شهرهای جدید آگاهی داد و اظهار داشت: از آنجائیكه در شهرهای جدید بخش سكونت از ایجاد خدمات پیشی گرفته و در مقایسه با سكونتگاه های همجوار باز به لحاظ شاخص های خدماتی عقب تر هستند، پس برای جبران عقب ماندگی ها در حوزه خدمات در شهرهای جدید نیازمند حركت های جهادی هستیم.
رئیس هیأت مدیره شركت تخصصی عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به اینكه ایجاد مراكز محله به منظور جبران عقب ماندگی ها در بخش خدمات از محل منابع عمومی امكان پذیر نیست، اظهار داشت: طرح ایجاد مراكز محله كه كلنگ ایجاد یكی از این مراكز امروز در شهر جدید صدرا به زمین زده شد، علاوه بر ایجاد رونق در ساخت و سازها موجب رعایت ساختارهای در رابطه با شهرسازی خواهد شد.
طاهرخانی افزود: برای شهرهای جدید ایجاد ۵۰ مركز محله با دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده كه ۲۰ مركز محله هم اكنون فرآیند انتخاب سرمایه گذار انجام شده و مابقی باز تا اوایل سال آتی تعیین تكلیف خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه برای تسریع در ایجاد مراكز محله نیازمند حمایت مقامات ارشد استان فارس خصوصاً استاندار هستیم، اظهار داشت: طرح تجدید نظر جامع شهر صدرا باز در امتداد ایجاد تحولات بیشتر در شهر صدرا باید سریعتر تصویب شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اصرار كرد كه تعامل و هماهنگی همه جانبه در حوزه شهرداری، شورا و مدیریت شهری با شركت عمران صدرا سوژه مهم و لازمه توسعه شهری در شهرهای جدید است.
طاهرخانی عنوان كرد: معتقدیم شهرداری توانمند و قدرتمند به شهر جدید ارزش می دهد و در نبود یك شهردار توانمند قادر نخواهیم بود به ماموریت ها و مسئولیت ها عمل نماییم.
وی، تغییر و تحولات انجام شده در شهر صدرا را نتیجه هم افزایی و همراهی شورا و شهرداری و سایر مراكز محله ای دانست و اضافه كرد: اگر این هماهنگی ها نباشد نمی توان برای توسعه پایدار گام های موثری برداشت. آغوش های شركت های عمران شهرهای جدید برای همكاری همه دستگاه ها باز است.
رئیس هیأت مدیره شركت تخصصی عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به اینكه قسمتی از انرژی و توان شهرسازی صرف انجام تعهدات پروژه های مسكن مهر در دولت تدبیر و امید شد، عنوان كرد: در طول دوران دولت یازدهم و دوازدهم یك میلیون واحد مسكن مهر تحویل متقاضیان شد كه در مقایسه با واگذاری ۶۷۵ هزار واحد مسكونی پیش از آن عملكرد قابل توجه به حساب می آید.
طاهرخانی اشاره كرد: در شهرهای جدید تمام توان مالی و تشكیلاتی در اختیار پروژه های مسكن مهر گذاشته شده و امروز در شهر جدید صدرا انتظار می رود كه آخرین پروژه مسكن مهر كه به سبب مباحث قضایی و اختلافات حوزه پیمانكاری به سرانجام نرسیده هرچه زودتر پیگیری و تعیین تكلیف شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور خواهان توجه ویژه به حوزه ورزش در شهرهای جدید شد و اشاره كرد: شهر صدرا باید از ظرفیت های خود در امتداد ایجاد شهر پایدار و خود اتكا قدم بردارد.
استاندار فارس اشاره كرد: مطالعات اتصال شهر جدید صدرا بوسیله ایجاد تونل در راه تنگه خیاره به آزاد راه شیراز-اصفهان با هدف ایجاد كریدور ارتباطی در دستور كار شركت عمران صدرا قرار گیرد.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، عنایت الله رحیمی بعدازظهر چهارشنبه ۸ اسفند در آیین افتتاح پروژه های عمرانی شركت عمران شهر جدید صدرا با اشاره به اینكه صدرا شهری رو به رشد بوده و از پتانسیل های ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: این شهر با هدف ایجاد یك شهر سبز راه اندازی شد.
وی با اشاره به اینكه این هدف باید مستمرا دنبال شود تا صدرا نسبت به شهرهای دیگر از این خاصیت شاخص برخوردار باشد، اضافه كرد: اگر مقرر است كسی در حاشیه شیراز ساكن شود زمانی كه خاصیت برجسته صدرا را ببیند در این شهر مستقر خواهد شد.
استاندار فارس با اشاره به اینكه صدرا یك شهر دانشگاهی است كه استقرار پردیس های دیگر در آن می تواند استمرار یابد، اظهار نمود كه همخوانی صدرا با یك شهر سبز، دانشگاهی و درمانی از خاصیت های بی نظیری است كه باید از آن استفاده مطلوب شود.
رحیمی افزود: صدرا، شهر خلاق و جزو پنج شهر پایتختی كتاب است كه می تواند به شهری فرهنگی هم تبدیل گردد.
او همینطور با اشاره به اینكه اقدامات مطلوبی طی سال های گذشته خصوصاً در دولت تدبیر و امید در شهر صدرا انجام شده، اصرار كرد كه پروژه های در دست اجرا، بهره برداری شده و كلنگ زنی شده این شهر تداوم یابد.
استاندار فارس به مشكل ورودی ها و فاضلاب های این شهر هم اشاره و اشاره كرد: انتظار است شركت عمران این شهر كمك كنند تا پروژه فاضلاب شرق آن سریع تر به نتیجه برسد.
رحیمی خواهان گسترش فضای سبز صدرا شد و به تسریع در روند علمیات اجرایی اكو پارك این شهر اصرار كرد و اظهار داشت: فضای سبز شهر صدرا قابلیت تبدیل به یك برند دارد.
او همینطور به مشكل تعاونی های مسكن موجود در این شهر هم اشاره و ضمن تاكید بر رعایت حقوق های قانونی اعضا در قالب قوانین، عنوان كرد: با رفع مشكل تعاونی ها زمینه ساخت و ساز، رونق و ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد.
استاندار فارس با تصریح بر اینكه شهر صدرا نیازمند فضاهای شاخص، ویژه و فاخر است، خواهان حركت به سمت شهری با ایده های خلاقانه شد.
رحیمی بر ایجاد بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این شهر هم تاكید و اظهار نمود: شهر صدرا بعنوان یك شهر رو به رشد و پیشرو باید سرعت بیشتری مطرح شود.
مدیرعامل شركت عمران صدرا باز در ادامه جلسه به روند اجرای پروژه های شاخص این شهر اشاره و اشاره كرد: خردادماه امسال عملیات اجرایی جاده باجگاه شروع شد و تلاش مان بر بهره برداری از این پروژه استراتژیك مردادماه ۹۸ است.
خلیل حاجی پور با اشاره به اینكه مسیر صدرا به شیراز تابستان سال آینده زیر ترافیك می رود، اصرار كرد كه راهبرد اصلی این شركت طی دو سال قبل همگامی فرآیند توسعه اجتماعی فرهنگی با پروسه رشد جمعیت بود كه متاسفانه رشد سریع جمعیت همزمان با توسعه تامین خدمات در صدرا اتفاق نیفتاده است.
وی كه معتقد می باشد تقویت زیرساخت های ورزشی سبب شادابی و نشاط اجتماعی می شود و كاهش لطمه های اجتماعی را به دنبال دارد، اظهار نمود كه سال ۹۸، سال تحول در زیرساختها و پروژه های رو بنایی صدرا خواهد بود.
مدیرعامل شركت عمران صدرا بهره برداری از فاز اول مسیر صدرا دوكوهك تا خرداد ماه سال آینده را همچون پروژه هایی عنوان نمود كه با تكمیل آن شاهد توسعه زیرساخت های جاده ای خواهیم بود.
حاجی پور افزود: دو پروژه شاخص خانه هنرمندان و مصلی شهر صدرا باز در مرحله انتخاب پیمانكار قرار دارد.
وی اشاره كرد: سیاست شهرهای جدید بر تعهد مجموعه حاكمیت و دستگاه های نظام برای توفیق این شهرها است كه بر این اساس همه دستگاهها باید بر توسعه آن تمركز كنند.1397/12/09
16:17:55
5.0 / 5
2416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید