رتبه بندی شركت های هوایی به لحاظ تولید دی اكسیدكربن

رتبه بندی شركت های هوایی به لحاظ تولید دی اكسیدكربن به گزارش كاروخدمت در رتبه بندی شركت های مسافربری هوایی از نظر كوشش برای كاستن از تصاعد گازهای گلخانه ایِ كربنی شركت هواپیمایی انگلیسیِ ˮایزی جتˮ در صدر قرار گرفته است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، گزارش تازه می گوید كه تا سال ۲۰۲۰ میلادی تصاعد دی اكسید كربن این شركت به ازای هر مسافر در هر كیلومتر كمتر از نصف برخی از رقبا خواهد بود.
عملكرد این شركت تا حدودی ناشی از ناوگان مدرن و پربازده هواپیماهایش و كوشش برای پر كردن همه صندلی هاست.
در مقابل از "خطوط هوایی چین"، "جنوب چین"، "خطوط هوایی كره"، "خطوط هوایی سنگاپور" و "خطوط هوایی تركیه" بعنوان شركت هایی كه ضعیف ترین برنامه در این زمینه را دارند نام برده شد.
انتظار می رود هواپیماهای "ایزی جت" تا سال ۲۰۲۰ حدود ۷۵ گرم دی اكسید كربن در ازای هر مسافر در هر كیلومتر تولید كنند كه در مقابل ۱۷۲ گرم برای خطوط هوایی كره است.
این میزان برای "گروه خطوط هوایی بین المللی" (آی ای جی) شامل "بریتیش ایرویز" حدود ۱۱۲ گرم رقم زده شده است.
صنعت هوانوردی موافقت كرده است تا میزان تصاعد خویش را تا سال ۲۰۲۰ تثبت كند (توقف روند افزایش) و تا ۲۰۵۰ آنرا به نصف برساند.
به گزارش بی بی سی، این گزارش می گوید كه فعلا فقط شركت "ایزی جت" درحال برآورده كردن این اهداف است.
این گزارش توسط "دانشكده اقتصاد لندن" با پشتیبانی گروهی از سرمایه گذاران نهادی در "صندوق سازمان بازنشستگی محیط زیست" تهیه شد. این نهاد مایل است از منابع صندوق برای سرمایه گذاری در شركت هایی كه تصاعد خویش را كم می كنند استفاده نماید.1397/12/15
22:23:27
5.0 / 5
2247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید