ماجرای توقف 4.5 ساعته چه بود

چرا سفر قطار گردشگری نیمه كاره ماند؟

چرا سفر قطار گردشگری نیمه كاره ماند؟ كاروخدمت: كمیسیون سوانح شركت راه آهن بزودی در مورد معطلی یك قطار گردشگری كه از اندیمشك راهی بیشه شده بود و در ایستگاه چمسنگر با توقفی ۴.۵ ساعته روبرو شد تشكیل جلسه خواهد داد تا علل سانحه و باز عوامل پیشامد مساله مشخص شود.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، اخیرا یك سفر گردشگری با بیشتر از ۱۰۰ مسافر كه از اندیشمك راهی بیشه می شد بر اثر خرابی و بسته شدن خط در ایستگاه چمسنگر بیشتر از چهار ساعت از حركت باز ماند و در نهایت سپس این میزان معطلی ایستگاه را ترك كرد. این قطار در خط ریلی جنوب حركت می كرد و برنامه آن با هدف بازدید از خط آهن جنوب اجرا می شد و مسافران آن از سه روز قبل سفر خودرا از تهران به مقصد خوزستان آغاز نموده بودند و قرار بود در برگشت، سفر با این قطار گردشگری كه توقف های خاص در رابطه با جاذبه های راه آهن را دارد، تجربه كنند اما سفر آنها به سبب اصلاح خط آهن، بنا بگفته مسؤولان آن و همین طور ناهماهنگی و نوع اولویت بندی نامناسب راه آهن برای قطارهای باری و محلی، در یك ایستگاه محلی كه دسترسی و امكانات محدودی دارد، نیمه كاره ماند.
از نكات قابل تأمل در مورد این قطار گردشگری، ترك كردن قطار توسط لوكوموتیوران با طولانی شدن تأخیر و اختتام ساعت كار بود.
زمانی كه یك سانحه در هر ناحیه ای از طریق آهن رخ می دهد كمیسیون سوانح تشكیل جلسه داده و با حضور مدیران مربوطه و كارشناسان آن ناحیه به منظور تشخیص علل سانحه اقدام می شود تا نظر نهایی در مورد علت سانحه مربوطه و یا قصورهای پیش آمده مشخص شود. در مورد این واقعه باز بزودی كمیسیون سوانح راه آهن تشكیل جلسه خواهد داد تا علت سانحه مشخص شود و برای مسافران مشخص شود كه به چه علت با توقفی چهار و نیم ساعته در خط ایستگاه چمسنگر مواجه گشتند.
با توجه به نوع سفر قطارهای گردشگری بنظر می رسد كه راه آهن باید با برنامه ریزی مدون نسبت به انجام مسافرت های متقاضیان اقدام نماید تا بتواند در امتداد هرچه بیشتر جذب توریست و باز توسعه گردشگری در این بخش گام بردارد، بطور حتم وقوع چنین مسائلی تأثیر نامطلوبی در شرایط سفر برای مسافران خواهد داشت و حل این مسئله باید هرچه سریع تر در دستور كار متولیان امر قرار گیرد.1397/12/19
22:47:59
5.0 / 5
2148
تگهای خبر: توسعه , شركت , متقاضیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید