احتمال تعیین دستمزد سال ۹۸ كارگران تا ساعاتی دیگر

احتمال تعیین دستمزد سال ۹۸ كارگران تا ساعاتی دیگر به گزارش كاروخدمت جلسه دستمزد سال ۹۸ كارگران در حالی با حضور وزیر كار برگزار شده كه برخی گمانه زنی ها از احتمال تعیین درصد افزایش دستمزد كارگران خبر می دهند.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، دویست و هشتاد و یكمین نشست دستمزد شورای عالی كار از ساعاتی قبل با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و تمام نمایندگان كارگری و كارفرمایی در محل وزارت كار شروع شده است. الان بحث و گفتگو و مذاكرات مزدی میان دو گروه كارگری و كارفرمایی در جریان است هر چند كه هنوز به تصمیم واحدی درباره درصد افزایش دستمزد منتج نشده است.

در نخستین جلسه دستمزد شورای عالی كار، نمایندگان كارگری مواضع خودرا درباب كاهش قدرت خرید كارگران و ضرورت ارتقای دستمزد بطور شفاف اعلام و بر ضرورت جبران عقب افتادگی هزینه معیشت كارگران از اسفند سال قبل تابحال تاكید كردند؛ این در حالی بود كه نمایندگان كارفرمایی و دولت نظر خودرا درباره افزایش درصد مزد كارگران به جلسله بعدی كه الان در حال برگزاری است، موكول كردند.

پیش از این كمیته دستمزد شورای عالی كار در نشستی رقم هزینه معیشت خانوارهای كارگری را سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان اعلام نمود.

علیرغم آنكه نمایندگان كارگری معتقدند رقم دستمزد سال ۹۸ در نشست امروز قطعی و مشخص نخواهد شد، شاكرمی، معاون روابط كار وزارت كار اعلام نموده رقم حداقل مزد كارگران در نشست امروز شورای عالی كار باید نهایی شود.

در نخستین جلسه دستمزد شورای عالی كار مقرر شد تا با عنایت به فاصله دیدگاه های گروه كارگری و كارفرمایی درباب درصد افزایش دستمزد، نشستهای جانبی مزد میان طرفین برگزار و در صورت تفاهم و رسیدن به نقطه اشتراك، نشست نهایی با حضور وزیر كار اجرا شود.

با توجه به حضور وزیر كار، نمایندگان اقتصادی دولت و تمام نمایندگان گروه كارفرمایی و كارگری در نشست امروز و اظهارات معاون روابط كار كه از نهایی شدن دستمزد كارگران در این جلسه خبر داده، احتمال تعیین رقم دستمزد سال ۹۸ تا ساعاتی دیگر دور از انتظار نخواهد بود.

در صورت تعیین درصد افزایش دستمزد ۹۸، میزان افزایش سایر سطوح مزدی كارگران باز مشخص خواهد شد.

1397/12/21
23:52:30
5.0 / 5
2368
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید