جدال دستمزد همچنان ادامه دارد

جدال دستمزد همچنان ادامه دارد به گزارش كاروخدمت دویست و هشتاد و دومین نشست شورای عالی كار كه از ساعاتی قبل با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی شروع شده با مذاكرات فشرده گروه های كارفرمایی و كارگری برای تعیین رقم دستمزد سال ۹۸ در جریان است.



به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، مذاكرات دستمزد ۹۸ با گذشت سه ساعت هنوز به نتیجه نرسیده اما شنیده ها از آن حكایت می كند كه سرنوشت دستمزد كارگران امشب مشخص می شود.

در جلسه گذشته دستمزد نمایندگان گروه كارگری بر ضرورت تقویت قدرت معیشت كارگران و جبران فاصله حداقل دستمزد و سبد معیشت تاكید نمودند. این در حالی بود كه نمایندگان گروه كارفرمایی افزایش ۲۳.۵ درصدی حداقل مزد را پیشنهاد كردند كه با مخالفت شدید گروه كارگری روبه رو شد.

پیشنهاد افزایش ۲۳.۵ درصدی در حالی عنوان شد كه كمیته دستمزد شورای عالی كار در هفته های اخیر رقم سبد هزینه معیشت كارگران را سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان اعلام نموده بود.

به گفته یكی از نمایندگان گروه كارگری حاضر در این نشست تاكید كارفرمایان در تعیین حداقل مزد بر بند یك ماده ۴۱ قانون كار است كه به نرخ تورم اعلامی بانك مركزی اشاره دارد.

در حالی كه گروه كارگری بر ضرورت توجه به بند ۲ ماده ۴۱ كه به سبد معیشت خانوار كارگری می پردازد، تاكید دارد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، مذاكرات فشرده دستمزد سال ۹۸ در حالی ادامه دارد كه شورای عالی كار سال قبل حداقل مزد كارگران مشمول قانون كار را با افزایش ۱۹.۵ درصدی، یك میلیون و ۱۱۲ هزار تومان تعیین كرده بود.




1397/12/27
22:37:06
5.0 / 5
2736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید