توصیه سازمان ملی زمین و مسكن به هموطنان:

از معامله زمین بدون سند رسمی بپرهیزید

از معامله زمین بدون سند رسمی بپرهیزید كاروخدمت: عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسكن با اشاره به این كه عده ای از افراد در تعطیلات نوروزی از روحیه طبیعت گردی مردم سوءاستفاده كرده و زمین های دولتی را به اسم زمین های تفكیك شده به افراد می فروشند، از هموطنان خواست كه بدون سند رسمی و تنها با مبایعه نامه به خرید زمین اقدام نكنند.


مهدی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طبق قانون، سازمان ثبت و دفاتر اسناد رسمی مكلفند در تمامی معاملات زمین، از ادارات راه و شهرسازی استعلام بعمل آورند كه هم حقوق دولت حفظ شود و هم منابع و منافع افراد به هدر نرود.
وی ادامه داد: سفارش ما به تمامی افرادی كه می خواهند به خرید زمین در نقاط مختلف اقدام نمایند این است كه این معاملات را حتماً در دفاتر اسناد رسمی و با سند رسمی انجام دهند تا هم منافع مادی خودرا به خطر نیندازند و هم دولت را بعنوان طرف دیگر این دعاوی گرفتار صرف وقت و هزینه نكنند.
عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسكن، هم چنین از توسعه بانك اطلاعاتی زمین در سازمان ملی زمین و مسكن پارسال و آرشیو بیشتر از ۲۰۰ میلیون صفحه عكس در این بانك اطلاعاتی آگاهی داد و اظهار داشت: در این حوزه تلاش شده كه بخش عمده ای از اطلاعات سازمان در بخش املاك و حقوقی را بومی نماییم و می توانیم به صراحت اعلام نماییم كه در این بخش اتكایی به نقشه های گوگل نداریم و تمامی اراضی سازمان با بستر GIS جانمایی شده است.
وی پیش بینی كرد: سازمان ملی زمین و مسكن در آینده نزدیك در حوزه GIS املاك تبدیل به برندی شود كه قادر می باشد نه تنها در مجموعه راه و شهرسازی بلكه در سایر بخش های فعال دولتی در حوزه پیشگیری از مفاسد و مبارزه با زمین خواری نقش فعالی ایفا كند.1398/01/11
15:28:44
5.0 / 5
2756
تگهای خبر: توسعه , خرید , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید