معاون وزیر تعاون در گزارش كاروخدمت خبر داد؛

تسهیلات فوری به بنگاه های تخریب شده در سیل، وام ضروری به سیل زدگان

تسهیلات فوری به بنگاه های تخریب شده در سیل، وام ضروری به سیل زدگان به گزارش كاروخدمت معاون وزیر تعاون، از پرداخت تسهیلات فوری به تعاونی ها و بنگاه های خرد و متوسط تخریب شده ناشی از سیل گلستان خبرداد و جزئیات حمایت غذایی، دارویی و خدماتی از سیل زدگان این استان را شرح داد.محمد جعفر كبیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح اقدامات وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای سیل زدگان استان گلستان تصریح كرد: پیرو دستور وزیر به سازمان ها و معاونت ها به منظور كمك رسانی فوری، همه مجموعه های تابعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، كمك رسانی خوبی را تمهید كردند.
نماینده وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه به استان گلستان سفر كرد، با اشاره حمایت تسهیلاتی از سیل زدگان و بنگاه های اقتصادی اظهار داشت: مجموعاً دو هزار فقره تسهیلات ۵ میلیون تومانی قرض الحسنه برای هموطنانی كه در سیل گرفتار صدمه دیدگی شدند مدنظر قرار خواهد گرفت كه با معرفی اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان پرداخت می شود.
وی اضافه كرد: افرادی كه ناشی از سیل در استان گلستان گرفتار صدمه دیدگی شدند می توانند با رجوع به بانك رفاه و توسعه تعاون از این تسهیلات ۵ میلیونی با نرخ سود صفر بهره مند شوند.
معاون وزیر تعاون، با اشاره به اینكه كارگرانی كه ناشی از سیل و تخریب كارخانه، بنگاه و محل كار خود بیكار شدند، تا زمان گشایش محل كار و بكارگیری مجدد تحت پوشش بیمه بیكاری قرار خواهند گرفت، اضافه كرد: در مجموع سازمان های تابعه وزارت تعاون برای بازسازی خانه های صدمه دیده كه پس از فروكش كردن سیلاب ها نیاز به بازسازی دارند، قول مساعد دادند تا مصالح مورد نیاز بخصوص سیمان با نرخ های بلاعوض تامین گردد.
كبیری درباره كمك به احیای بنگاه ها، واحدها اقتصادی و كارخانجاتی كه ناشی از سیل صدمه دیدند هم اظهار داشت: برای بازسازی فوری واحدهای اقتصادی شامل تعاونی ها و بنگاه های خرد و متوسط (SME) خارج از شهرك های صنعتی با كمك بانك توسعه تعاون و همكاری صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون پس از شناسایی و تشخیص میزان خسارت وارده، تسهیلات مورد نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی افزود: در مورد واحدهای صدمه دیده در داخل شهرك های صنعتی هم وزارت صنعت، معدن و تجارت تمهیدات و طرح هایی در نظر گرفته است. در این زمینه پیشنهاد جامعی از جانب وزارت صنعت در مورد پشتیبانی از احیای این بنگاه ها در اختیار هیأت وزیران قرار خواهد گرفت تا میزان تسهیلات و نرخ سود آن در جلسه چهارشنبه هفته جاری یا نهایتاً یكشنبه هفته آینده هیأت دولت نهایی شود.
ارسال بسته های غذایی، شیرخشك و نیازهای ضروری خاص به مناطق سیل زده
«معاون امور تعاون» وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره حمایت های كالایی از سیل زدگان اظهار داشت: سازمان ها و شركت های تابعه این وزارتخانه در سطوح مختلف كمك رسانی كالایی و خدماتی انجام دادند.
وی با اشاره به اینكه در مجموع ۱۷ هزار وعده غذای گرم توسط مجموعه سازمان های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مناطق سیل زده در حال توزیع است، افزود: علاوه بر این ۷ هزار بسته غذایی و ضروری در كنار غذای گرم در حال عرضه به مردم عزیز در این مناطق است.
كبیری اضافه كرد: ۳۰ هزار وعده صبحانه و ۳۰ هزار میان وعده به همراه ۱۰ تن شیرخشك برای كودكان خردسال طی ۱۰ روز آینده توزیع خواهد شد، همینطور ۱۸۰۰ بسته از نیازهای ضروری خاص كودكان و بانوان هم آماده شده است و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر تعاون با اشاره به اینكه به علت شرایط جوی و محیطی هم ۱۰ هزار جفت چكمه به این منطقه ارسال می شود، اظهار داشت: وسایل گرمایشی و پتو هم طی روز آینده در اختیار هموطنان گلستانی قرار می گیرد.
هماهنگی برای تامین داروی مورد نیاز مردم
وی همینطور از برنامه ریزی برای تامین داروی مورد نیاز سیل زدگان اطلاع داد و اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی از راه هلدینگ دارویی شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی داروهای مورد نیاز اقصی نقاط استان را تامین می كند و با عاملیت سازمان برای افرادی كه به بیمارستان دسترسی ندارند، توزیع خواهد شد.

1398/01/16
17:25:25
5.0 / 5
2193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید