بوئینگ می تواند اعتماد از دست رفته مسافران را جلب كند؟

بوئینگ می تواند اعتماد از دست رفته مسافران را جلب كند؟ كاروخدمت: خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی بر این باورند حتی در صورتیكه شركت بوئینگ، نقایص موجود در هواپیمای ۷۳۷ مكس را باز به كلی برطرف كند، باز هم مسافران و ایرلاین ها قادر نخواهند بود به آن اعتماد كنند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، شش ماه گذشته برای شركت هواپیماسازی بوئینگ مدت خیلی مشكل و طاقت فرسایی بوده چراكه دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مكس در همین بازه زمانی كوتاه به سبب نامعلومی تنها چند دقیقه پس از برخاستن از زمین سقوط كرده و سبب كشته و ناپدید شدن تمامی مسافران و خدمه پروازی در آن شد. همین امر موجب شد كه بلافاصله تمامی ایرلاین های فعال در سراسر جهان فعالیت و پرواز این نوع خاص از هواپیما را تا اطلاع ثانوی در تمامی خطوط هوایی خود لغو و متوقف اعلام كنند. این مساله به شدت بر روی سهام شركت بوئینگ تأثیر منفی داشت و آنرا به شدت با روند كاهشی مواجه كرد.
حالا كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی با انتشار گزارشی كه در سی ان ان آمده است، بر این باورند حتی در صورتیكه بوئینگ بتواند با بهره گیری از متخصصان و مهندسان زبده در این صنعت به صورت كامل مشكلات و نقایص مربوطه را برطرف كنند، قادر نخواهد بود اعتماد از دست رفته شركت های هواپیمایی، ایرلاین ها و مسافران را باری دیگر به خود جلب نماید و همواره مشتریان این نوع خاص از هواپیما در یك سردرگمی و ترس همیشگی از سقوط بوئینگ ۷۳۷ مكس به سر خواهند برد كه این امر در نهایت سبب توقف سفارش گیری و خط تولید ۷۳۷ مكس خواهد شد.
آنها همین طور با اشاره به آمار و گزارش هایی كه تابحال درباب لغو و توقف سفارشات بوئینگ ۷۳۷ مكس از شركت سازنده آن، همین طور خاطرنشان كرده اند كه تبعات منفی این امر حتی پس از برطرف شدن نقص مربوطه همچنان ادامه خواهد داشت و تا طولانی مدت گریبانگیر این غول هواپیماسازی آمریكایی خواهد شد.
این در حالیست كه برخی دیگر از كارشناسان معتقدند از این گونه حوادث ناگوار و مرگبار در صنعت هوایی برای خیلی از ایرلاین ها و هواپیماهای مختلف بسیار رخ داده است كه تنها مدتی اذهان عمومی را به خود مشغول، درگیر و نگران كرده و پس از گذشت مدت چند ماه، اوضاع به حالت قبل بازگشته و پرواز و فعالیت آن باری دیگر از سر گرفته شده است. بدین سبب نباید درباب عدم توانایی بوئینگ در احیا و جلب اعتماد از دست رفته مشتریان و مسافران به خود ابراز نگرانی چندانی كرد.
با اینكه در خیلی از كشورها نظیر اتحادیه اروپا، آمریكا، چین، سنگاپور و اندونزی پرواز و ادامه فعالیت این هواپیما را تا اطلاع ثانوی متوقف و ممنوع اعلام نموده اند، شركت هواپیماسازی بوئینگ در ابتدا گفته بود كه این هواپیما احتمالاً تنها یك نقص نرم افزاری دارد و پرواز آن همچنان بلامانع خواهد بود. اما تنها چند روز پس از این حادثه مرگبار، آمریكا و كانادا باز تصمیم گرفتند حداقل تا زمان معلوم شدن علت ماجرای سقوط این دو فروند هواپیمای جدید، پرواز آنرا به حالت تعلیق درآوردند.
نتایج بررسی های سازمان هوانوردی فدرال آمریكا با همكاری شركت سازنده این هواپیما یعنی بوئینگ، پیش تر نشان می داد كه سیستم جدیدی كه از حسگرهای پیشرفته در نوك دماغه جت به كار برده شده، سبب سقوط آن شده است. این بدان معناست كه حسگرهای موجود در دماغه هواپیما احتمالاً به سبب مشكلات نرم افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مركزی هواپیما مخابره كرده و این بدان معناست حتی در زمانی كه خلبان كنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتو پایلوت (هدایت خودكار و اتوماتیك) می گذارد، این حسگرهای موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می كشانند و این امر سبب می شود كنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط كند. همین امر سبب شد كه اندونزی سفارش این نوع از هواپیما از شركت بوئینگ را لغو كند و از مسئولان و مدیران آن درخواست بررسی دقیق و تحقیقات ویژه كند تا این غول هواپیماسازی از تكرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری به عمل بیاورد.1398/01/23
13:52:17
5.0 / 5
2338
تگهای خبر: آمار , تخصص , تولید , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید