شریعتمداری خبر داد؛

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به میزان حداقل حقوق كارگران

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به میزان حداقل حقوق كارگران كاروخدمت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به میزان حداقل حقوق كارگران آگاهی داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، محمد شریعتمداری ظهر یكشنبه آئین تجلیل از كارگران و كارآفرینان نمونه اسلامشهر طی سخنانی اظهار داشت: با بانك مركزی و وزارت مسكن برای تسهیل خرید مسكن كارگران مذاكراتی انجام شده است و در این راستا كارگروهی تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: نرخ حداقل دستمزد رشد یافته در حقوق حداقلی بازنشستگان معادل ۳۶ درصد رشد حداقل دستمزد كارگران افزایش یافت و این افزایش در جلسه اخیر دولت مصوب و به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ گردیده است و اعمال خواهد شد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این افزایش حقوق در همین ماه اعمال خواهد شد.
شریعتمداری با بیان این كه توجه به انسان محوری در امر تولید به مدلول توجه به اقتصاد دانش بنیان است، اظهار داشت: با كسب اجازه از رهبر معظم انقلاب ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی در اختیار گرفتیم و نیمی از آنرا بوسیله ۴ بانك عامل در اختیار فعالیت تولیدی كشور با نرخ ۴ درصد و ۶ درصد قرار دادیم، كه البته ۷۰ درصد این منابع جذب بخش كشاورزی شد، كه اغلب این منابع برای پرورش دام مصرف شد.
وی اظهار داشت: این منابع باید در اختیار اقتصاد دانش بنیان كه متكی بر فكر جوانان ایرانی است، قرار بگیرد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: امیدواریم با این روند اولاً از اشتغال موجود صیانت كرده و در گام دوم تلاش نماییم، تا اشتغال جدیدی ایجاد نماییم.


منبع:

1398/02/18
18:30:21
5.0 / 5
2100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید