سیل چه بر سر راه ها، پل ها و ابنیه آورد؟

سیل چه بر سر راه ها، پل ها و ابنیه آورد؟ كاروخدمت: بگفته مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای میزان خسارت وارده به راه ها، پل ها و ابنیه كشور به سبب وقوع سیلاب را ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و بیان كرد كه جمعا ۳۴۹ راه اصلی و ۲۳۰۰ راه روستایی مسدود، ۸۰۰۰ راس پل گرفتار آبگرفتگی و ۸۸ پل باز به صورت كلی یا بخشی تخریب شده است.


محمد رودباری در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت راه ها، پل ها و ابنیه در مناطق سیل زده، اظهار نمود: حدود ۲۵ استان كشور به سبب بارش سنگین باران درگیر سیل و آبگرفتگی بودند كه برمبنای جمع بندی صورت گرفته میزان خسارت وارد به راه، پل و ابنیه در مناطق سیل زده رقمی معادل ۳، ۵۰۰ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به این كه در جریان سیل اخیر حدود ۱۲ هزار نیرو و ۹۰۰۰ دستگاه ماشین آلات جهت امدادرسانی در سراسر كشور به كار گرفته شد، اظهار داشت: به حدود ۸۰۰۰ خودرو توسط راهداران امدادرسانی شد و ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از وضعیت جاده ها باخبر شدند.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این كه جمعاً ۲۳۰۰ مورد راه روستایی مسدود توسط راهداران بازگشایی شد، اشاره كرد: علاوه بر این ۳۵۰ مورد راه دسترسی موقت در شهرستان های مختلف مناطق سیل زده به وجود آمد و حدود ۳۰ هزار ریزش برداری در سطح راه های كشور به انجام رسید.
رودباری با اشاره به این كه ۸۰۰۰ رأس پل براثر سیل اخیر گرفتار آبگرفتگی شدند كه توسط راهداران مورد پاكسازی قرار گرفتند، اظهار نمود: در مجموع ۸۸ پل به صورت كلی تخریب و یا قسمتی از آن گرفتار لطمه شده است.
بگفته وی با عنایت به شدت سیل اخیر حدود ۵۱۰ دستگاه ماشین آلات به استان های گلستان، لرستان و خوزستان اعزام شد و ۴۲۴ مورد باكس و لوله های بتنی برای آبروها در نظر گرفته و ۳۰۰ متر پل باز به استان های لرستان و ایلام ارسال شد.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به این كه هم اكنون راه روستایی بسته ای وجود ندارد، اظهار داشت: خوشبختانه به جز چند روستا در قسمت جنوبی استان خوزستان كه هنوز درگیر آبگرفتگی است راه روستایی مسدودی نداریم.
رودباری با بیان این كه ۳۴۹ راه اصلی مسدود سپس سیلاب اخیر بازگشایی شده است در مورد راه های اصلی كه همچنان مسدود هستند، اظهار نمود: در این رابطه هشت محور غیرشریانی و چهار محور شریانی به سبب آبگرفتگی و عدم ایمنی مسدود هستند.
منبع:

1398/02/20
13:39:48
5.0 / 5
2239
تگهای خبر: دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید